Torunoğlu’ndan Kamuoyuna Önemle Duyurulur

Torunoğlu’ndan Kamuoyuna Önemle Duyurulur

.

Torunoğlu’ndan Kamuoyuna Önemle Duyurulur
2020-09-16 00:36:03
İzlenme : 7173

Değerli Bayilerimiz, Çok Kıymetli Tüketicilerimiz,

Torunoğlu Süt A.Ş. olarak faaliyetimize 1968 yılında baba mesleği olarak başlamış olup halende Ülkemizin önemli peynir üretim merkezlerinden Ereğli-Konya 'da üretimimiz "Adıyla istenir, Tadıyla Yenir sloganı ile devam etmektedir.

Bugün işletmemizde 100 'den fazla çalışanımızla Hem yurtiçi hem yurtdışı piyasalara üretim yaparak Şehrimize ve Ülkemize değer katmak için var gücümüzle çalışmaktayız.

Firma olarak en önem verdiğimiz konu kalite ve hijyendir. Son teknolojik makinalar ile üretim yapılmaktadır. Çok sıklıkla iç analizler dış analizler yapılmaktadır. Bakanlık tarafından da gerekli kontroller yapılmaktadır. Üretim tesislerimiz 24 saat halka açık olup dileyen işletmemizi gezebilir bilgi sahibi olabilir.

Tarım ve Orman Bakanlığının 15.09.2020 tarihli teşhir listesinde firmamızın da isminin geçmesini büyük bir hayret ve üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Bugüne kadar firmamız böyle bir durumla karşılaşmamıştır.
17.10.2019 tarihinde 800 Gram Pvc Tam Yağlı Beyaz Peynirden alınan numune Konya Gıda Kontrol Laboratuvarında analiz yapılmış olup Peynir de Natamisin Antibiyotiği Kalıntısı tespit edilmiştir.
Natamisin maya ve küf oluşumuna karşı kullanılan doğal bir koruyucu maddedir. 22 Eylül 2017 tarih 30188 Sayılı Resmi Gazete Türk Gıda Kodeksi Gıda Katkı Maddeleri Yönetmeliği Madde 3d-5 sayılı bendine göre Natamisin Sert ,Yarı Sert ve Yarı Yumuşak peynirlerin yüzeylerinde püskürtme şeklinde kullanılabilir ifadesi yer almaktadır. Gıda Kodeksi ve insan sağlığı bakımından kullanımında herhangi bir sakınca bulundurmayan natamisin maddesini firmamız ürün içeriğinde kullanmamakta olup ortam dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır.

Görüldüğü üzere Natamisin .Tağşiş (hile) veya ürünün içeriğinin bozularak tüketiciyi aldatmaya yönelik bir durum değildir.
1968 yılından bu yana tüketicilerimizin sağlığına ve lezzetli ürünler tüketmesine bağlı kalarak üretim yapan Torunoğlu peynirleri olarak raflardaki ürünlerimizi gönül rahatlığıyla tüketebileceğinizi bilmenizi isteriz. Ürünlerimizin her koşulda güvenli olduğunu ve tüketicilerimizin istediği ürünü istediği laboratuvarda analiz ettirebileceğini bildiririz.
Tüketicilerimizin bilgisine arz olunur.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 50596

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR