intro

Kapat !
Uğur İbrahim Altay: Pakistan Halkının Yanındayız

Uğur İbrahim Altay: Pakistan Halkının Yanındayız

Başkan Altay, Konya’dan 10 Yardım TIR’ı Pakistan’a Doğru Yola Çıktı

Uğur İbrahim Altay: Pakistan Halkının Yanındayız
2022-09-08 08:11:47

Konya Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçe belediyeleri ve Konya Ticaret Borsası işbirliğinde Konyadan 10 TIR Pakistanda yaşanan sel felaketinin yaralarını sarmak üzere yola çıktı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğanın talimatı sonrası yakın tarihinin en büyük sel felaketini yaşayan Pakistana uluslararası yardım seferberliğine Konya olarak katkı sağlıyoruz. Emeği geçen tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Pakistan halkının her zaman yanındayız. dedi.

Pakistanda yaşanan sel felaketine Konya da kayıtsız kalmadı. Konya Büyükşehir Belediyesi ile Karatay, Meram ve Selçuklu Belediyeleri ve Konya Ticaret Borsası işbirliğinde hazırlanan 10 yardım tırı, Pakistandaki sel bölgesine hareket etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ihtiyaç duyan herkese destek olmanın önemine dikkat çekerek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğanın talimatı sonrası yakın tarihinin en büyük sel felaketini yaşayan Pakistana uluslararası yardım seferberliğine Konya olarak katkı sağlıyoruz. diye konuştu.

Dost ve kardeş Pakistan halkını bu zor gününde yalnız bırakmadıklarını belirten Başkan Altay, Pakistanda yaşanan sel felaketi sonrası en büyük yardım eli Türkiyeden uzandı. Kamu, özel kuruluşlar ve vatandaşlarımız selden büyük zarar gören Pakistan halkına yalnız olmadıklarını gösterdi. Biz de Konyadaki merkez ilçe belediyeleri ve Ticaret Borsamızla ile birlikte 5 bin adet gıda kolisinden oluşan 3 tır ile Konya Büyükşehir olarak Kuludaki 800 dekarlık arazimizde ektiğimiz ekmeklik buğdaydan elde ettiğimiz 150 tonluk unu 7 tırla Pakistana gönderdik. Unlarımız ve gıda kolilerimizle toplam 10 tır Pakistanlı kardeşlerimizin yaralarını sarmak için katkı sağlayacak inşallah. Konya olarak ihtiyaç oldukça üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Pakistan halkına Konyalı hemşehrilerimizin geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Konya olarak, Türkiye olarak her zaman yanlarındayız. Allah böyle felaketlerden hepimizi korusun. ifadelerini kullandı.

Başkan Altay, afet sonrası Pakistan halkına desteklerini esirgemeyen tüm kurumlara teşekkür etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 24928

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Veysel Gönülal’dan Oda Başkanlarına ziyaret
Veysel Gönülal’dan Oda Başkanlarına ziyaret
EREĞLİ KOMEK’TEN MUHTEŞEM SERGİ!
EREĞLİ KOMEK’TEN MUHTEŞEM SERGİ!