Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY HATAY’DA

UĞUR İBRAHİM ALTAY HATAY'DA

Başkan Altay Hatay’da Kurulacak Konteyner Kent Alanını İnceledi

UĞUR İBRAHİM ALTAY HATAY’DA
2023-02-17 16:01:01

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, depremin vurduğu Hatayda kuracakları konteyner kentte yürütülen çalışmaları inceledi. Konya olarak depremin ilk anından itibaren Hatayda çok yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Başkan Altay, Odalarımız ve ilçe belediyelerimizle birlikte oluşturacağımız konteyner kentin hazırlığını yapıyoruz. İnşallah Pazartesi günü altyapıyı tamamlayarak ilk konteynerlerimizi koymayı arzu ediyoruz. Tekrar tüm milletimize geçmiş olsun dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ve ilçe belediyelerinin Hatayda kuracağı konteyner kent çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Depremin ilk gününden itibaren bölgede arama-kurtarma ve koordinasyon çalışmalarına katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatayda kurulacak konteyner kent alanında yürütülen çalışmaları inceledi.

Depremin ilk anından itibaren Hatayda çok yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Başkan Altay, Konya Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz, odalarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, tüm Konyalılar yoğun bir şekilde önce arama-kurtarma ve yardım faaliyetlerini yürüttük. Şimdi de Büyükşehir Belediyemiz, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve ilçe belediyelerimizle birlikte oluşturacağımız konteyner kentin hazırlığını yapıyoruz. Şu anda yaklaşık 125 iş makinesi, 200e yakın personelle ilk etap yapacağımız konteyner kentin altyapısını hazırlıyoruz. İnşallah Pazartesi günü altyapıyı tamamlayarak ilk konteynerlerimizi koymayı arzu ediyoruz. Tekrar tüm milletimize geçmiş olsun. Yaraların sarılması için Konya olarak hep birlikte yoğun bir gayret içerisindeyiz. Rabbim böyle acıları bir daha yaşatmasın ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 87301

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
YORUMSUZ
YORUMSUZ