Bilal info

Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY HATAYDA HAYATIN NORMALE DÖNMESİ İÇİN ÇABALIYOR

UĞUR İBRAHİM ALTAY HATAYDA HAYATIN NORMALE DÖNMESİ İÇİN ÇABALIYOR

Konya Büyükşehir 50 Tır Unun Ardından Hatay’a 10 TIR Besi ve Süt Yemi Gönderiyor

UĞUR İBRAHİM ALTAY HATAYDA HAYATIN NORMALE DÖNMESİ İÇİN ÇABALIYOR
2023-02-18 13:51:00
İzlenme : 156

Konya Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesine göndermeye başladığı 50 TIRlık un sevkiyatına ilave olarak bölgedeki hayvancılık faaliyetlerinin sekteye uğramaması için 10 TIRlık besi ve süt yemini Hataya gönderiyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hataya kapsamlı bir un sevkiyatına başlamıştık. Şimdi de hayvancılık yapan Hataylı vatandaşlarımızın üretim sürecine destek için yapacağımız 10 TIRlık yem desteğinin ilk 2 TIR'ı sabaha karşı yola çıktı. dedi

Arama kurtarma faaliyetlerinden lojistiğe, barınma, beslenme ve altyapı çalışmalarına kadar Hatayda ihtiyaç olan tüm belediyecilik hizmetlerini yürüten Konya Büyükşehir Belediyesi, hayvancılıkla uğraşan Hataylı vatandaşların üretim süreçlerine destek olmak amacıyla bölgeye 10 TIRlık besi ve süt yemi gönderiyor.

YEMLERİN 2 TIRI YOLA ÇIKTI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatayda yaşamın normale dönmesi için yoğun gayret sarf ettiklerini belirterek, Hataydaki kardeşlerimizin bölgede ekmek temininin sekteye uğramaması için bölgeye 50 TIRlık un göndermeye başladık. Yine Büyükşehir Belediyesi olarak gıda TIRlarını; Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyelerimiz ise hijyen TIRlarını Hataya gönderdi. Bölgedeki ihtiyaca göre yeni araçlarımız yola çıkıyor. Şimdi de 10 TIRlık besi ve süt yemi hazırladık. Hayvancılık yapan Hataylı vatandaşlarımızın üretim sürecine destek için ilk 2 TIR'ı bugün sabaha karşı yola çıkardık. Allah devletimizi daim etsin. Depremin ilk anından itibaren geçen süreçte Konya olarak devlet-millet dayanışmasının önemli bir parçası olduk. Hataylı kardeşlerimizin yaralarına merhem olmaya devam edeceğiz. dedi.

#deprem

#Hatay

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 73114

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BİLAL YİĞİT BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK
BİLAL YİĞİT BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK
NEÜ’de Bilimsel Yayıncılık Adına Önemli Eğitim
NEÜ’de Bilimsel Yayıncılık Adına Önemli Eğitim