Kapat !
SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı İle Bağlar Kuvvetleniyor

SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı İle Bağlar Kuvvetleniyor

SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı İle Bağlar Kuvvetleniyor

SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı İle Bağlar Kuvvetleniyor
2024-02-13 14:31:09

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ve Özbekistan Alfraganus Üniversitesi iş birliğinde, NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi öncülüğünde Ortak Geçmiş Ortak Gelecek temasıyla düzenlenen SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı programı ilk ders ile başladı.

Özbekistan ve Türkiye tarafından yaklaşık 40 öğrencinin katıldığı ve 2 haftalık yoğun bir eğitimin planlandığı kampın açılış programına NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şahbaz, NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mürsel Biçer, NEÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuran Koyuncu, NEÜ Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Arslan, NEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Arslan ile NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Birol Mercan ve Prof. Dr. Zekeriya Mızırak katıldı.

NEÜ ve Özbekistan üniversiteleri arasında çok sayıda bilimsel etkinliğin düzenlenmesine öncülük eden, SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampının hayata geçirilmesinde de büyük katkıları olan NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birol Mercan, programın anlam ve önemi ile ilgili açılış konuşması yaptı.

Hem Eğitim Görecekler Hem De Konyayı Gezecekler

NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şahbaz ise, SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampının gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

2 hafta sürecek olan SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampında, öğrencilerin hem eğitim göreceklerini hem de sosyal ve kültürel geziler, ziyaretler gerçekleştireceklerini ifade eden Prof. Dr. Ahmet Şahbaz, 2 haftalık kamp süresince öğlene kadar eğitimler olacak. Bu eğitimlerde, Özbekistan ve Türkiye özelinde karşılaştırmalı ekonomik, politik ve siyasi gelişmeler değerlendirilecek. Toplumsal yapıdan sosyal medyaya, İslam düşünce tarihinden sivil toplum ve gönüllülüğe, Türk Devletleri yönetim tarihinden bölgesel kalkınmaya kadar çok geniş perspektifte eğitim konuları ele alınacak. Öğleden sonra ve hafta sonları ise Konya Bilim Merkezi, Kelebekler Vadisi, Model Fabrika, Dost Eli Derneği başta olmak üzere Konya ve çevresinde yer alan tarihi ve turistik yerler gezilecek, çeşitli ziyaretler gerçekleştirilecek. Programımızın ilk ziyaretini ise ilk ders sonrası Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorluya yapacağız. SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampının her iki ülkeye ve üniversiteye hayırlar ve başarılar getirmesini temenni ediyorum dedi.

SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı İle Bağlar Kuvvetleniyor

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 81826

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI