intro

Kapat !
Necmettin Erbakan Üniversitesi TEKNOFEST’te Derece Aldı

Necmettin Erbakan Üniversitesi TEKNOFEST’te Derece Aldı

Necmettin Erbakan Üniversitesi TEKNOFEST KARADENİZ’den 6 Dereceyle Döndü

Necmettin Erbakan Üniversitesi TEKNOFEST’te Derece Aldı
2022-09-05 13:03:18

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Samsunda gerçekleşen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFESTi Model Roket, Demirkuş, Sineay Studio, Af-Tekno Gençlik ve BrAIn takımlarının elde ettiği 6 dereceyle tamamladı.

Samsun Çarşamba Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST KARADENİZde Model Roket takımı, TEKNOFEST Girişim Programına başvuran 434 girişimci arasından 100 bin TLlik Ön Kuluçka Desteğini almaya hak kazanan 25 takımdan biri oldu. 524 başvuru arasından Demirkuş takımı, Helikopter Tasarım Yarışmasında 2ncilik elde etti ve sunum özel ödülünün sahibi oldu. 89 takım arasından Sineay Studio takımı Turizm Teknolojileri Yarışmasında 2ncilik, Af-Tekno Gençlik takımı 526 proje içinden Eğitim Teknolojileri Yarışmasında 3ncülük ve BrAIn takımı Sağlıkta Yapay Zeka Yarışmasında en iyi sunum ödülünü kazandı.

Başlangıcından bitimine festivali takip eden ve bu kapsamda temaslarda bulunan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, TEKNOFESTe katılan ve dereceye giren tüm takımları tebrik ederek başarılarının devamlı olması temennisinde bulundu. Rektör Zorlu, yaptığı açıklamada Bu yıl öncekilerden farklı olarak Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile yaptığımız protokol kapsamında Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFESTe akademik paydaş olarak katıldık. Her yıl podyuma çıkma başarısı gösteren ve başarı grafiği giderek artan Üniversitemizin öğrenci ve akademisyenlerini gönülden tebrik ediyorum. Teknofestin 2021 verilerine dayanarak yaptığı açıklamaya göre Üniversitemiz, TEKNOFEST Teknoloji yarışmalarına 4 yıl boyunca 445 katılımla en fazla katkı sağlayan ilk 10 üniversite içerisinde yer aldı. Bu yılki katılımlar henüz açıklanmadı ama yine ilk 10 içerisinde yer alacağımızı düşünüyorum. Necmettin Erbakan Üniversitesi için belirlediğimiz hedeflerin gerçekleştiğini, son dört yılda yayınlanan yükseköğretim başarı listeleri ve katıldığımız ulusal ve uluslararası yarışmalarda elde ettiğimiz başarılar doğrulamaktadır. Üniversitemizi, kendini daima ülkemizin hedeflerine ulaşmasında rol oynayan, ona katkıda bulunan değer taşıyıcı bir kurum olarak konumlandırıyoruz. Çok şükür bugün geldiğimiz nokta bizler için onur vericidir. Çok daha iyi noktalara gelmek için durmadan çalışmaya devam edeceğiz inşallah dedi.

Festivalde yer alan NEÜ standını, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Konya Milletvekilleri Ziya Altunyaldız ve Selman Özboyacı, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik ile birçok vatandaş ziyaret etti.

Model Roket takımında, Uçak Mühendisliği Bölümü mezunu Enes Cankat, Uçak Mühendisliği yüksek lisans öğrencisi Hasan Şenyürek, Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Mustafa Kamil Bozdoğan, Uçak Mühendisliği Bölümü mezunu Bünyamin Olağan yer alıyor.

Demirkuş takımı, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri Oğuzkaan Dodurga, Abdulkadir Özdemir, Muratcan Sancılı ve Danışman Arş. Gör. Enes Günaltılıdan oluşuyor.

Sineay Studio takımında ise, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesinden Danışman Öğr. Gör. Yunus Büyükbayram, Fatih Gönül ve Orhan Özyurt yer alıyor.

Doç. Dr. Pembe Oltulu danışmanlığında yarışmalara katılan BrAIn takımında da, Meram Tıp Fakültesi öğrencileri Furkan Acar, Esad Yurtseven, Furkan Demir, Omar Muhammed ve Merve Nur Gür yer alıyor.

Af-Tekno Gençlik takımında, Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi mezunu Dr. Ramazan Divrik ve öğrencileri Mehmet Ege Demir ile Ahmet Yiğit Küçükdere yer alıyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi TEKNOFEST’te Derece Aldı
Necmettin Erbakan Üniversitesi TEKNOFEST’te Derece Aldı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 90274

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Başkan Oprukçu’dan Deprem Bölgesi’ne Destek İçin Anında Talimat
Başkan Oprukçu’dan Deprem Bölgesi’ne Destek İçin Anında Talimat
Başkan Altay: Tüm Ülkemize Geçmiş Olsun
Başkan Altay: Tüm Ülkemize Geçmiş Olsun