İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Amil Acar “Yerel basın desteklenmeli”

İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Amil Acar “Yerel basın desteklenmeli”

.

İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Amil Acar “Yerel basın desteklenmeli”
2020-08-27 13:28:29
İzlenme : 8739

İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Amil Acar, yerel basınının ekonomik sorunlarının son dönemlerde arttığına dikkat çekerek, kurum ve kuruluşların basına destek olması gerektiğini söyledi.

Yerel basının ekonomik sorunlarının çok boyutlu olduğunu dile getiren Acar, girdi maliyetlerinin yüksek olmasının sektörü olumsuz etkilediğini ifade etti.

Yerel basının desteklenmesi gerektiğinin altını çizen Acar, Bölgemizdeki yerel basınının en önemli sorunların başında ekonomik zorluklar bulunmaktadır. Resmi ilan ve kâğıt desteği basının işlevini yerine getirirken bağımsız olmasının önünde bir engel gibi görünse de yerel basının ayakta kalabilmesi için gereklidir dedi.

Yerel destek şart
Devlet desteğinin yanı sıra ticari kuruluş, sivil toplum kuruluşları ve okuyucular tarafından desteklenmesinin şart olduğunu aktaran Acar, şöyle devam etti: İlan ve reklâm gelirlerinin yerel gazeteler için çok büyük önem taşımaktadır yerel gazetelerimiz İlan ve reklam alamadığı ve devletimizin de desteklemediği takdirde kapanmak zorunda kalacakları aşikardır. Yerel basınımızı ayakta tutabilmek için yerelde ticaret yapan firmaların yeterli düzeyde reklâm vermesi ve halkımızın da gazetelerimize abone olması haber alma ve demokratik bir yaşam için kaçınılmazdır.

Gazetelerin, demokratik toplumlarda önemli bir güç olduğu gerçeğinin unutulmaması yayın ilkelerine ve politikalarına uyan basınımıza yerel firma ve vatandaşlarımızın mutlaka sahip çıkmaları gerekmektedir dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 90890

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU YARIŞI YERİNDE İZLEDİ
BAŞKAN OPRUKÇU YARIŞI YERİNDE İZLEDİ
Uzman Çavuş Kemal Hayta Toprağa Verildi
Uzman Çavuş Kemal Hayta Toprağa Verildi