EREĞLİ EMNİYETİNDEN UYARI

EREĞLİ EMNİYETİNDEN UYARI

Bu uyarıyı dikkate alın

EREĞLİ EMNİYETİNDEN UYARI
2021-01-12 14:13:30

Bilindiği gibi bütün dünyada 2020 Mart ayından itibaren Koronavirüs salgını yaşanmaktadır. Bu salgını fırsata çevirmek isteyen dolandırıcılar, ele geçirdikleri sosyal medya hesapları üzerinden, o kişinin arkadaş listesinde bulunan herkese Koronvirüs Sosyal Destek Ödemesi yalanıyla mesajlar göndermekte, bu mesajlarda ya cep telefonu üzerinden bankacılık işlemleri yapılarak hesaplar boşaltılmakta, ya da çeşitli numaralar verilerek EVET yazılıp bu numaralara mesaj gönderilmesi istenmekte ve cep telefonu faturalarına yüklü miktardaki tutarlar yansıtılmaktadır.
Dolandırıcı kişi ya da kişilerin amaçlarına ulaşamamaları için; kullanılan bütün sosyal medya hesaplarının güvenlik şifrelerinin güçlü tutulması, bu hesapların ikinci bir mail adresi ile güvenliklerinin artırılması, tanımadığınız şahıslardan gelen iletilerin dikkate alınmaması, gönderilen linklerin kesinlikle açılmaması, banka ya da hesap şifrelerinin paylaşılmaması ve böyle bir durumla karşılaşılması halinde en yakın kolluk birimine müracaat edilmesi büyük önem arz etmektedir.
Kamuoyunun dikkatine sunulur.
Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak Suç ve Suçlularla Mücadelemiz etkin şekilde devam edecektir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 90092

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Sözleşmeli personel alım ilanı
Sözleşmeli personel alım ilanı
TOKİ’den 3 ilde arsa satışı
TOKİ’den 3 ilde arsa satışı