ABDULLAH ÇELİK, ÇİFTÇİLER ÜLKENİN BACASIZ FABRİKALARIDIR

ABDULLAH ÇELİK, ÇİFTÇİLER ÜLKENİN BACASIZ FABRİKALARIDIR

Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik çiftçilerimiz ülkenin geleceği için tarlada yerini aldı dedi

ABDULLAH ÇELİK, ÇİFTÇİLER ÜLKENİN BACASIZ FABRİKALARIDIR
2020-04-17 13:55:59

Ereğlili çiftçiler, "Corona tedbirini al, ülkenin geleceği için üretimde kal" sloganıyla tarla başındaki faaliyetlerini sürdürüyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgını devam ederken taze gıda ihtiyacının karşılanması için çiftçiler de tarlalarda işinin başında kalıp, çalışmalarını sürdürüyor. Ereğlide yaşayan çiftçiler, "Corona tedbirini al, ülkenin geleceği için üretimde kal" sloganıyla tarlalardaki faaliyetlerini sürdürüyor. Nisan ayının gelmesiyle domates, fasulye, biber ekimi yapılmaya başlanan tarlalarda işçiler, sosyal mesafeyi koruyarak çalışıyor.

SAĞLIK İÇİN ÜRETİM
Kırsal kesimlerde oturanların çoğunun tarım ve hayvancılık ile uğraştığını belirten Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik, "Ereğlinin büyük bir çoğunluğu kırsalda yaşamakta. Tarım ve hayvancılıkla uğraşanların tarımsal alanlarda, gerekli önlemleri alarak üretimde kalmaları gerekiyor. Sağlıklı günlerimiz de gelecek. Ancak o sağlıklı günlerimizde, sağlıklı ürünler elde edebilmeniz için çiftçilerimizin, üreticilerimizin tarlada kalması gerekiyor. Taze ve sağlıklı gıdayı da ancak bu günlerden tarlaya tohumumuzu atarsak, ağaçlarımızı budarsak, buğdayımızı gübrelersek birkaç ay sonra sağlıklı ürünlere kavuşacağız. Sağlıklı nesiller yetiştirmek için sağlıklı besinler üretmemiz gerekmektedir. Evet, 'evde kal' diyorum ancak üretimde olan insanların da tedbirlerini alarak, toprakta, tarlada, üretimde kalmalarını diliyorum ve bu yüzden "Corona tedbirini al, ülkenin geleceği için üretimde kal"sloganını da kabul ediyorum" diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 95452

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Konya DSYB Başkanı Yıldız: Yeni fiyatlar gözden geçirilmeli
Konya DSYB Başkanı Yıldız: Yeni fiyatlar gözden geçirilmeli
Veysel Gönülal ve Yönetimi Şehit Babalarının Gününü Kutladı
Veysel Gönülal ve Yönetimi Şehit Babalarının Gününü Kutladı