TATLIDİL: TAMAM DA PARA VAR MI-

TATLIDİL: TAMAM DA PARA VAR MI-

CHP PM ÜYESİ BÜLENT ECEVİT TATLIDİL, SİZ ARAZİ VERSENİZ BİLE ÇİFTÇİDE EKİM YAPACAK PARA VAR MI- DİYE SORDU

TATLIDİL: TAMAM DA PARA VAR MI-
2020-04-17 10:43:42

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Hazineye ait atıl tarım arazilerini, örnek ekilişler için çiftçilerimizin kullanımına açıyoruz. Böylece çiftçilerimizin tarım arazilerimizden en etkin şekilde yararlanmasını sağlayacağız açıklamasının ardından, CHP PM Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil yaptığı açıklamada, Ereğli Bölgesi'nde pek fazla atıl arazinin olmadığını belirtti.
Tarımın öneminin en çok hissedildiği bu günlerde, hükümetin aldığı tedbiri doğru bulduğunu belirten Tatlıdil, aynı zamanda çiftçinin desteklemelerinin vakit kaybetmeden ödenmesi gerektiği hatırlatmasını da yaptı.
TEŞVİK AMACIYLA BÖYLE BİR ŞEY SÖYLENDİ
Ereğlide pek fazla atıl arazinin bulunmadığını hatırlatarak açıklamasına başlayan Tatlıdil, Ereğli bölgesinde ekilmeyen arazi pek yok. Mirasçılar tarafından kullanılmayan arazi varsa belki onlar ekilmiyor. Ama bizim topraklarımız verimli ve atıl arazi yok sayılır. Bazı bölgelerde 1 yıl ekilmeyen ve nadasa bırakılan araziler var. Ama bir daha ki yıl yine ekiliyor. Atıl değildir. Teşvik amacıyla böyle bir şey söylendi. Bu yerlerin üretime kazandırılması istendi. Sokağa çıkma yasağı en çok marketlere yansıyor ve en çok tarım ile ilgili gıdalar talep görüyor. Buna bir hazırlık olarak, üretim zamanı da olduğu için hükümet böyle bir tedbir aldı. Bu tür arazilerin ekiminin sağlanması amaçlandı. Tarımın ne kadar önemli olduğu anlaşıldı. Dışarıdan almakla olmadığı anlaşıldı. Üretimin önemi anlaşıldı. Buraya kadar normal, tamam da siz araziye verseniz bile, çiftçinin ekim dikim yapacak gücü varmı? dedi.
Devletin her anlamda çiftçinin yanında olması gerektiğini söyleyen Tatlıdil, tarım politikalarının bir kez daha gözden geçirilmesinin gerekli olduğunu belirti.
Bahri Can

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 67548

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Temizlik, kırtasiye, mefruşat ve toner satın alınacak
Temizlik, kırtasiye, mefruşat ve toner satın alınacak
HDP’NİN KAPATILMASI İSTEMİYLE  İLGİLİ İDDİANAMEYE  AYM’DEN KABUL
HDP’NİN KAPATILMASI İSTEMİYLE İLGİLİ İDDİANAMEYE AYM’DEN KABUL