intro

Kapat !
YILMAZ: GENÇLER UMUDUNU YURT DIŞINA BAĞLADI

YILMAZ: GENÇLER UMUDUNU YURT DIŞINA BAĞLADI

DEVA PARTİSİ EREĞLİ İLÇE BAŞKANI NURULLAH YILMAZ, GENÇLER GELECEĞİNİ YURT DIŞINDA ARIYOR DEDİ

YILMAZ: GENÇLER UMUDUNU YURT DIŞINA BAĞLADI
2022-05-03 10:22:53

DEVA Partisi Ereğli ilçe başkanı Nurullah Yılmaz, Ereğli'nin çeşitli noktalarındaki gençlerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Gençlerle sık sık bir araya gelmeye özen gösterdiğini belirten DEVA Partisi İlçe Başkanı Yılmaz, "Bu ülkenin en büyük umudu gençlerimizdir. Ne yazık ki Ereğli'de gençlerimiz kahvehanelerde vakit öldürmek dışında başka bir şeye sahip değiller. İş arayan iş bulamıyor, iş kurmak isteyen destek bulamıyor, evlenmek isteyen masrafları karşılayamıyor, girdiği sınavlarda başarılı olsa da mülakat engeline takılıyor. Hangi genç ile bir araya gelsek ilk fırsatta ülkeyi terk etmek istediğini belirtiyor. Bu bir ülkenin başına gelebilecek en büyük felakettir." dedi.
TÜM İYİ İSTATİSTİKLERDE SONLARDAYIZ
Gençlerin ihtiyaç duyduğu şeylerin gözden kaçırıldığını belirten Yılmaz, Ülkeyi yöneten zihniyet aldığı kararlar ile kazanımlarımızı hızla tüketiyor. Bugün gelinen noktada, AİHM'in ifade özgürlüğü ihlali kararlarında mahkûm olan bir ülkeyiz. UNICEF raporuna göre, hayatından memnun olmayan çocukların oranının en yüksek olduğu ülkeyiz. Yeditepe Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre ise gençlerin yüzde 76'sı daha iyi bir gelecek için yurt dışında yaşamak istiyor. 12 yıllık eğitime rağmen, Avrupa'da İngilizce yeterlilik oranı düşük ülkeyiz. Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği Endeksi sonuçlarına göre; çok gerilerdeyiz. Türkiye eğitim için kullanabileceği bilgisayarı olan öğrenciler sıralamasında gerilerde. En kısa tabirle dünyada ne kadar iyi bir istatistik varsa sonlarda yer alıyor veya hızla son sıralara doğru ilerliyoruz. Gençlerimiz neden mutsuz? diye soruyorlar. Bu tabloda kim mutlu olabilir? ifadelerini kullandı.
BURUKLUK YAŞIYORUZ
Genç işsizliğinin hızla arttığını söyleyen Yılmaz, Genç işsizliğinin en yüksek olduğu dönemi geçiriyoruz. Üstelik bunlar dışında ne işte çalışan ne de iş arama umudu olan gencimiz var. Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında ev gençleri oranı en yüksek ülkedir. Bağımsız araştırmalara göre bu sayı, yüzde 30'u dahi aşmış durumda. Birileri beka sorunu diye düşman araya dursun. Bu ülkenin en büyük beka sorunu, geleceğe dair artık umut beslemeyen gençlerdir. Dünyanın geri kalanında gençler; bilime, eğitime, kültüre, teknolojiye yön verirken biz onlara geçimini sağlayabilecek bir iş dahi bulamıyoruz. Geçimini annesinden babasından aldığı harçlıklarla sağlayan gençlerimizin burukluğunu yaşıyoruz. dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 48497

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ