Coşkun: Muhtarlar hizmet için var

Coşkun: Muhtarlar hizmet için var

Muhtarlar Derneği Ereğli Şube Başkanı Mahmut Coşkun, muhtarların hizmet için var olduğunu söyledi

Coşkun: Muhtarlar hizmet için var
2022-05-03 15:14:26

Muhtarların bulunduğu köyün, mahallenin ve halkın sorunlarını iyi bilmesi gerektiğini dile getiren Türkiye Muhtarlar Derneği Ereğli Şube Başkanı Mahmut Coşkun, muhtarların günün şartlarına göre kendilerini geliştirmeleri gerektiğine işaret etti.
Türkiye Muhtarlar Derneği Ereğli Şube Başkanı Mahmut Coşkun, muhtarların sorunlarını dile getirdi.
Memleketi Ereğli'de 3 dönem muhtarlık yaptığını belirten Coşkun, muhtarların sorunlarının ve sıkıntılarının olduğunu ve bu sorunların çözümü için var gücüyle çalıştığını söyledi.
Uzun yıllar muhtarlık görevini üstelendiği için muhtarların sorunlarını çok iyi bildiğini anlatan Coşkun, Ereğli Güneş gazetemize yaptığı açıklamada, Muhtarlar görev yerinden ayrılamaz. Ayrıldığı anda bir sorun ortaya çıkar. Muhtarların görev ve sorumlulukları çok fazla dedi.
Hizmette sınır olmadığını belirten Coşkun, Gece-gündüz muhtarlar çalışıyor. Mahallede bir sorun olduğu zaman ilk muhtar koşar. Muhtarlar hizmet için var. Muhtarların vatandaşın sorunlarını çözmek için seçilmiş insanlardır dedi.
Muhtarlar kendini geliştirmeli
Muhtarların bulunduğu köyün, mahallenin ve halkın sorunlarını iyi bilmesi gerektiğine vurgu yapan Mahmut Coşkun, muhtarların kişisel becerilerini geliştirmesi gerektiğine de işaret etti.
Coşkun, şöyle konuştu:
Muhtarlar kendilerini geliştirmeli. Günün şartlarına göre bilgisayar kullanabilmeli. Yetki ve sorumluluklarını iyi irdelemeli, devlet hiyerarşisini kavramış olmalı. Yasal çerçevede çözüm üreten ve giyim kuşamına önem veren kişiler seçilmeli.
Muhtarlık makamını rant kapısı gören adaydan uzak durulmalı. Şunu da belirtmek gerekiyor ki muhtarların yaptırım gücü yoktur. Sizin adınıza talep etme yetkisi vardır.
Muhtarlar karar alırken ilkeli davranmalı
Muhtarlarda belli başlı kişisel özelliklerin olması gerektiğini belirten Coşkun, Muhtarlar disiplinli olmalı. Karar alırken ilkeli davranmalı. Vatandaşlar muhtar seçimi konusunda dikkatli olmalı.
Muhtar ve aza seçerken ülkesini, bayrağını, halkını seven ve çağdaş görünümü ihtiva eden adaylara yönelmek gerekiyor. diyerek sözlerini tamamladı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 56755

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İLÇE TARIM MÜDÜRÜ SARICA ÇKS DUYURUSU YAPTI
İLÇE TARIM MÜDÜRÜ SARICA ÇKS DUYURUSU YAPTI
DURUL TÜRKMEN KONYA’NIN EREĞLİ’YE BAĞLANMASINI İSTİYOR
DURUL TÜRKMEN KONYA’NIN EREĞLİ’YE BAĞLANMASINI İSTİYOR