ÜLKEMİN ÜLKÜSÜ

ÜLKEMİN ÜLKÜSÜ

MHP BİR DAVA PARTİSİDİR.

ÜLKEMİN ÜLKÜSÜ

Asel Uçak

2021-07-16 17:46:19

Sevgili okuyucularım sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum

Ülkemizde Milli ve Manevi değerlerin genç nesillere aktarılmasında önemli rolü olan ve Ülkemizin birliği ve beraberliği kapsamında kilit bir değere sahip olan MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP) dün olduğu gibi bu günde hem Ülke siyasetine birleştirici ve bütünleştirici bir katkı sağlamaya ve genç nesillere MİLLİ VE MANEVİ değerler konusunda da öncü olmaya devam etmektedir. Bu bağlamda Ülke siyasetinin bu gün olduğu gibi gelecekte de en önemli ve kilit aktörlerinden biri olmaya devam edecektir. İşte Ülkemiz ve ilçemiz için çok önemli bir noktada bulunan MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP) Ereğli ilçe başkanı Sayın Musa Yılmaz ile yapmış olduğum söyleşiyi sizler ile paylaşıyorum.

ASEL UÇAK: Merhaba Musa Bey. Öncelikle zaman ayırdığınız ve kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.

MUSA YILMAZ: Merhaba Asel hanım. Ben de size teşekkür ederim. Hoş geldiniz.

ASEL UÇAK: İlçemiz için düşündüğünüz ve katkı sağlayacağına inandığınız proje ve hizmetler neler olabilir?

MUSA YILMAZ: Ereğlide önemsediğim, insanların ruhsal ve sosyal anlamda gelişimlerine katkı sağlayacak sosyal faaliyet alanlarının arttırılmasıdır. Özellikle gençlerimizin spor yapabilecekleri alanlar ve bu alanlarda doğal güzelliklerin arttırılması insanımıza her yönden katkı sağlayacaktır. Diğer yönden insanların sosyal refah seviyesini yükseltecek projelerin de hayata geçirilmesi her anlamda insanımızı rahatlatacaktır.

ASEL UÇAK: Bildiğiniz gibi etkili muhalefet siyasette ve Ülkenin gelişiminde çok etkili bir rol oynamaktadır. Sizce Muhalefetin etkisi yeterli midir?

MUSA YILMAZ: Ülkemizde Muhalefetin yeterli olmadığını düşünüyorum. Yeterli değil deyip bırakamamak lazım Muhalefet ne diyor Ülkede problem var Ülke çok kötü yönetiliyor ama problem nedir neyin kötü yönetildiğini açıklamıyorlar ve bununla ilgili çözüm sunmuyorlar. Muhalefet yeterli değil Neden yeterli değil diyecek olursak işte dediğim gibi çözüm üretmiyorlar. Bir şeylerin kötü gittiğini söylüyorlar ama bununla alakalı ne çözüm üreteceklerini söylemiyorlar. Muhalefetin özellikle 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra bu güne kadar baktığımız da hep bir buhran havası negatif bir tutumu var. Muhalefet çözüm odaklı bir yaklaşımda bulunmuyor. Önümüzdeki 2023 seçimlerinde ülkemizin geleceği olan ve 6 Milyonu aşkın genç kardeşimiz oy kullanacak. Muhalefet bu genç kardeşlerimizin oyunu alabilmek için yukarıda belirttiğim gibi çözüm odaklı olmak yerine Ülkemizde bir buhran havası varmış gibi lanse ederek genç kardeşlerimizin gelecek vizyonunu kapatmaya çalışıyor, bu olumsuz durumların ki aslın da yok tek sebebi olarak da Cumhur ittifakını gösteriyor. Böylece Cumhur ittifakı eşittir Ülkenin ve sizin geleceğinizin bitmiş, Ülkenin gençleri Ülkede yaşamak istemiyor yurt dışın yaşamak istiyor algısını oluşturmaya çalışıyor. Böyle bir şey yok hiçbir gencimiz Ülkesini bırakıp gitmek istemez ve böyle bir psikolojide de olmaz ben buna asla inanmıyorum. ASEL UÇAK : Burada bilinçaltı kurgulaması yapılmaktadır diye bilir miyiz?

MUSA YILMAZ: Evet kesinlikle Sanki Ülkede bir buhran havası var tek adam rejimi varmış gibi gösteriliyor. Şimdi bakıyoruz Biden seçilmeden önce bir röportajında bu iş darbeyle olmadı, muhalefete destek vererek yapacağız diyor. Şimdi ben de diyorum ki Türkiye Cumhuriyeti Devletinde emperyal güçlerden destek alarak iktidara gelindiği zaman Türkiye Cumhuriyetinin yüksek menfaatleri konusunda nasıl bağımsız olacak.

ASEL UÇAK: Sayın başkanım başta kadına şiddet olmak üzere, şiddet ve nefret dilinin bertaraf edilebilmesi adına neler yapılabilir?

MUSA YILMAZ: Öncelikli olarak bir hukukçu olarak cevap vereyim. Kadına şiddet kesinlikle tasvip ettiğimiz bir durum değildir. Kadın hem inancımız açısından hem de Türk kültürü açısından çok önemlidir. Kadına şiddetin önlenmesi konusunda Hükümet ve Adalet Bakanlığı hukuki anlamda çok ciddi önlemler aldı. Ve bu önlemler devam ediyor. Ben bir hukukçu olarak bunu davalarda da görüyorum. Özellikle kadına şiddet, boşanmalarda ve eşe karşı şiddet konusunda çok ciddi cezai yaptırımlar var. Hatta bu yaptırımlar son yargı paketiyle de daha da arttırılacak. İstanbul sözleşmesi bu konuda ön plana çıkarılmaya çalışılıyor ama İstanbul sözleşmesinin kadına şiddeti önlemede bir katkısı olduğunu düşünmüyorum. Türk kültürünü yansıtmayan bir sözleşmedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kadınına gereken değeri ve önemi verir. Kadına karşı işlenecek bir suç ve şiddet var ise bu durumu iç hukuku ile halleder. İlgili Bakanlıklar bu konuyla alakalı, kamu spotları, kamuoyu araştırmaları gibi çalışmalar yapıyor. Fakat insanımızın kadına değer verme konusunda davranışlarını yenilemesi lazım. Bu yenilemenin olabilmesi için de bu işe çocukluktan itibaren başlayarak Türk kültürünün anlatılması gerekir. Türk kültürüne baktığımızda kadın bizde çok önemli. Türk tarihinde devleti bey olmadığı zaman yönetim kadındadır. Dolayısı ile kadın Türk milleti tarihinde çok değerli ve önemlidir. İşte çocukluktan itibaren Türk kültüründe kadına verilen değerin anlatılması ve benimsetilmesi gerekir. Zaten inancımız gereği de kadın çok değerlidir. Bu çerçevede hem Türk kültürü eksenin de hem de İslam inancı eksenin de kadının değeri iyi anlatılmalıdır. Bunu başarabilirsek zaten kadına şiddet diye bir durumun olması söz konusu dahi olmayacaktır diye düşünüyorum.

ASEL UÇAK: Sayın başkanım toplumdaki şiddet ve nefret dilinin ortadan kaldırılması adına Sevgi Seferberliği adlı bir projemiz var. Bu proje ile inanıyoruz ki şiddet ve nefret dili ortadan kalkacak ve toplumumuza sevgi, huzur ve mutluluk hâkim olacaktır. Kişisel ve parti anlamında sizin de katkılarınız olur mu? Katkılarınızı bekliyoruz.

MUSA YILMAZ: Çok güzel bir konuya değindiniz teşekkür ederim. Milliyetçi Hareket partisinin bu konuya bakışını anlatan bir kitap var. Bu kitaba Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin öncülük etti ve birçok değerli akademisyen katkı sağladı. Bu kitap İnsanlığın Huzuru kitabıdır. Bu kitap bugün ve yarın toplumun huzuru için kaynak olacaktır. Ve kamuoyundan da çok olumlu geri dönüşler aldı. Bu nedenle Milliyetçi Hareket Partisi olarak Biz bu Sevgi Seferberliğinin yanında oluruz.

ASEL UÇAK: Bu güzel söyleşi için teşekkür ederim.

MUSA YILMAZ: Ben de teşekkür ediyorum.

ASEL UÇAK

Araştırmacı-Yazar

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 46687

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Sözleşmeli personel alım ilanı
Sözleşmeli personel alım ilanı
İzmir Karabağlar’da TOKİ konutları satışa çıkıyor
İzmir Karabağlar’da TOKİ konutları satışa çıkıyor