UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN KUTLAMA MESAJI

UĞUR İBRAHİM ALTAY'DAN KUTLAMA MESAJI

BAŞKAN ALTAY 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI KUTLADI

UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN KUTLAMA MESAJI
2024-05-18 14:28:35

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, 19 Mayıs tarihinin umutların yeniden yeşerdiği, bağımsızlık mücadelesinin fitilinin ateşlendiği bir dönüm noktası olduğunu ifade etti. Mesajında gençlere seslenen Başkan Altay, Sizlerle birlikte ülkemizi güzel yarınlarla buluşturacağız. Hepinize yürekten inanıyor ve güveniyoruz dedi.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Altayın mesajı şu şekilde:

19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 105inci yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu ve gururunu yaşıyoruz.

Bizler asırlar boyu bağımsızlığını her şeyin üstünde gören, ülkemizin istikbali için canını ve malını feda etmekten çekinmeyen necip bir milletiz. Başta gençlerimiz olmak üzere 7den 70e ecdadımızın her bir ferdi, yüreğinde vatan sevgisi ve bağımsızlık ateşi taşıyarak, hürriyet sancağını sonsuza dek dalgalandırmayı başarmıştır.

Bu ruhun en önemli yansımalarından biri, 19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı anda baş göstermiştir. Bu tarih, umutların yeniden yeşerdiği, bağımsızlık mücadelesinin fitilinin ateşlendiği bir dönüm noktasıdır.

19 Mayısı takip eden süreçte ülkemizin dört bir noktasında eşsiz bir kenetlenme ve dayanışma vuku bulmuş; aziz milletimiz yüreğindeki inanç ve kararlılığıyla küllerinden yeniden doğmayı başarmıştır. Bu destan, tarihin tozlu sayfalarında değil, milletimizin kalbinde ve ruhunda ebediyen yaşamaya devam edecektir.

Bu anlamda 19 Mayıs tarihi sadece bir başlangıcın çok daha ötesinde, milletimizin azim ve kararlılığının simgesidir. Bu önemli gün, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, ulusal egemenlik ve bağımsızlık mücadelemizin ilk işaretinin verildiği bir dönüm noktasıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu önemli günü gençlerimize adayarak; istikbalimizin gençlerimizin omuzlarında yükseleceğinin mesajını vermiştir.

Sevgili gençler,

Yarınlarımızın teminatı olan sizler, bu ülkenin en büyük güvencesi ve umudusunuz. Sizlerin enerjisi, dinamizmi ve idealleriyle yarınlarımız daha parlak ve güçlü olacaktır. Sizlerden beklentimiz, bu kutsal emaneti en iyi şekilde koruyup ilerletmeniz, ülkemizi daha da güçlü yarınlara taşımanızdır. Sizlerle birlikte ülkemizi güzel yarınlarla buluşturacağız. Hepinize yürekten inanıyor ve güveniyoruz. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnet anıyorum.

Sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN KUTLAMA MESAJI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 12954

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor