Bilal 1 info

Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY ZAFER BAYRAMINI KUTLADI

UĞUR İBRAHİM ALTAY ZAFER BAYRAMINI KUTLADI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay: “Zaferimizin 100’üncü Yılı Kutlu Olsun”

UĞUR İBRAHİM ALTAY ZAFER BAYRAMINI KUTLADI
2022-08-30 05:18:16

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 30 Ağustos Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 100üncü yılını kutladı. Başkan Altay, Bağımsızlık uğruna, vatan uğruna, bayrak uğruna şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Tüm milletimizin ve hemşerilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını yürekten tebrik ediyorum. dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Altayın mesajı şöyle:

30 Ağustos Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 100üncü yılını büyük bir coşku ve gururla idrak ediyoruz.

Bundan bir asır önce yediden yetmişe tüm milletimiz işgale karşı kıyama kalkmış, hürriyetimize pranga vurmak isteyenlere karşı sarsılmaz bir inançla tek yürek olmayı başarmış ve sonunda ebediyete kadar gönüllerimizde yaşatacağımız şanlı bir zafer kazanmıştır.

Ecdadımız; 26 Ağustos 1071de Malazgirtle yerleştiğimiz kadim yurdumuz Anadoludan bizleri çıkarmak isteyenlere 30 Ağustos 1922de unutulmaz bir ders vermiş, bu toprakların ebediyete kadar Türk yurdu olarak kalacağını tüm dünyaya göstermiştir.

Selçuklu başşehri Konyamız da bu şanlı zafere büyük katkı sağlamıştır. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 9 ay 10 gün boyunca Batı Cephesi Karargahına ev sahipliği yapan Akşehirde taarruz planlarını hazırlamış ve dirilişin ateşini Akşehirde yakmıştır.

Bu mukaddes zaferin üzerinden tam yüz yıl geçti. Bizler ecdadımızdan miras kalan Büyük Taarruz ruhunu gönüllerimizde ve zihinlerimizde yaşatmaya devam ederken; yeni nesillerin de bu ruhla yetişmesi için üzerimize düşeni yapıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle şanlı zaferimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; ordumuzun tüm neferlerini ve cephe gerisinde onlardan destek ve dualarını esirgemeyen tüm ecdadımızı minnetle, şükranla yad ediyorum.

Bağımsızlık uğruna, vatan uğruna, bayrak uğruna şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Tüm milletimizin ve hemşerilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını yürekten tebrik ediyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 80055

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz