Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY YAĞMUR SUYUNU DEĞERLENDİRİYOR

UĞUR İBRAHİM ALTAY YAĞMUR SUYUNU DEĞERLENDİRİYOR

Başkan Altay: “Yeni Sanayiye Yağmursuyu Depolama ve Geri Kazanım Tesisi Kazandırıyoruz”

UĞUR İBRAHİM ALTAY YAĞMUR SUYUNU DEĞERLENDİRİYOR
2022-08-22 11:41:36

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi işbirliğinde yapımı devam eden Yeni Sanayi Sitesi içinde yağmursuyu depolama ve geri kazanım tesisi yapılacak. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yağmur Suyu Projesi su kaynaklarının korunması, taşkın ihtimalinin minimize edilmesi gibi amaçlarla hazırlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaremizle birlikte hazırladığımız proje için 34 kilometre hat döşenecek. dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesinin arsa tahsisini yaptığı; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından şehre kazandırılacak Konya Yeni Motorlu Sanayi Sitesinin inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Eski Sanayi ve Karatay Sanayinin taşınması için yapılan yeni sanayi sitesinde esnafların modern işyerlerinde hizmet vereceğini söyledi.

Yeni Sanayi Sitesinin aynı zamanda Türkiyenin ilk sıfır atık sanayi sitesi olacağını kaydeden Başkan Altay, TOKİ işbirliğinde Yeni Motorlu Taşıtlar Sanayi için yaklaşık 34 kilometre yağmur suyu projesi hazırlandığını, KOSKİ Genel Müdürlüğünün de toplam 3 bin 300 metre yağmur suyu hattı çalışması yapılacağını söyledi. Başkan Altay, Yağmur Suyu Projesi, su kaynaklarının korunması, taşkın ihtimalinin minimize edilmesi gibi amaçlarla hazırlandı. Toplu Konut İdaremizle birlikte hazırladığımız proje için 34 kilometre hat döşenecek. Projenin 3 kilometrelik kısmını KOSKİ Genel Müdürlüğümüz yapacak. Yine bu kapsamda TOKİ tarafından yağmursuyu depolama ve geri kazanım tesisi de yapılacak. Yapılacak tesis, KOSKİye devredilecek ve tesiste depolanacak yağmur suyu ile bölgede bulunan yeşil alanların sulaması yapılacak. ifadelerini kullandı.

Hazırlanan proje kapsamında döşenecek hatlarda muhtelif çap ve tiplerde uzun ömürlü borular kullanılacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 59296

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ZENGEN GOL OLUP YAĞDI
ZENGEN GOL OLUP YAĞDI
EREĞLİ’DE EĞLENCE TAVAN YAPTI
EREĞLİ’DE EĞLENCE TAVAN YAPTI