intro

Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY: ÖĞRENCİLER DOLU DOLU BİR TATİL GEÇİRDİ

UĞUR İBRAHİM ALTAY: ÖĞRENCİLER DOLU DOLU BİR TATİL GEÇİRDİ

53 Bin Öğrenci Yaz Tatilini Genç KOMEK’te Geçirdi

UĞUR İBRAHİM ALTAY: ÖĞRENCİLER DOLU DOLU BİR TATİL GEÇİRDİ
2022-08-31 04:16:53

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konyanın 31 ilçesinde yüz yüze; yurt içi ve yurt dışından çevrimiçi eğitimlerle Genç KOMEK Yaz Okuluna katılan 53 bin 298 öğrencinin yaz tatilini dolu dolu geçirdiğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Genç KOMEK Yaz Okulu, 2022 yaz dönemini başarıyla tamamladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 7-14 yaş arası öğrencilere hizmet veren Genç KOMEK Yaz Okulunun bu yıl da Kuran-ı Kerim, değerler eğitimi, el sanatları, bilişim, yabancı dil, kişisel gelişim alanlarında dolu dolu bir yaz dönemi geçirdiğini söyledi.

Genç KOMEKte yaz döneminde Konya başta olmak üzere yurtiçinden ve yurtdışından yüz yüze ve çevrimiçi eğitimlerle toplam 53 bin 298 öğrencinin hizmet aldığını kaydeden Başkan Altay, öğrencilerin eğitimlerin yanında yüzme ve spor faaliyetlerinden yararlandığını; Dutlukır ve Kent Ormanındaki Genç KOMEK oyun kamplarında eğlenerek öğrendiğini vurguladı.

Öğrencilerin Taşkent ve Beyşehirdeki kamp alanlarında yatılı kamplara da katıldığını kaydeden Başkan Altay, ayrıca yaş gruplarına göre hazırlanan yarışmalarda dereceye girenlere ödüller verildiğini ifade etti.

Başkan Altay, bu yıl ilk kez uyguladıkları Şehrin Kalbinde Yolculuk projesiyle öğrencilerin ellerinde haritalarla şehir merkezinde canlı tarih turuna çıkarak Hz. Mevlana, Alaaddin Keykubat, Celaleddin Karatay gibi Konya tarihinde iz bırakmış önemli şahsiyetleri yakından tanıdığını ifade etti.

Çocukları ve gençleri yarınlara en güzel şekilde hazırlamak için çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Altay, Genç KOMEK Yaz Okuluna katılan tüm öğrencilere, ailelerine ve görev alan tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 81482

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ