Bilal 1 info

Kapat !
Uğur İbrahim Altay Malazgirt Zaferini Kutladı

Uğur İbrahim Altay Malazgirt Zaferini Kutladı

Başkan Altay: “Malazgirt Şanlı Fetihlerin Kapısıdır”

Uğur İbrahim Altay Malazgirt Zaferini Kutladı
2022-08-26 10:09:19

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bin yıla yakın süredir Anadoluda hüküm süren adalet, barış ve hoşgörü anlayışını tesis eden büyük komutan Sultan Alparslanı ve tüm şehitleri rahmetle anarak; şanlı fetihlerin kapısı olan Malazgirt Zaferinin 951. yıl dönümünü tebrik etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Malazgirt Zaferinin 951. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Altayın mesajı şöyle: 26 Ağustos 1071 günü, şanlı Türk orduları Malazgirt Ovasında eşine az rastlanır bir destan yazdılar.

Büyük Selçuklu Sultanı Alparslan komutasındaki kahramanlarımız, o gün Malazgirtin engin düzlüklerinde yalnızca bir muharebe kazanmakla kalmayıp; Türk milletinin yüzlerce yıllık hürriyet sevdasını tarihin en büyük zaferlerinden biriyle taçlandırdılar.

Sultan Alparslanın ‘Şehit olursam üzerimdeki bu beyaz elbisem kefenim olsun, zaferi kazanırsak istikbâl bizimdir sözleriyle yüreklerindeki iman gücünü perçinlendiği binlerce yiğit, sayıca onlarca kat üstün olan Bizans ordularını tarumar ederek, Anadoluda asırlar boyu sürecek fetihlerin kapılarını açtı.

Anadolu Selçuklu Devletine, Osmanlı İmparatorluğuna ve bugün Türkiye Cumhuriyetine ilham kaynağı olan ve her zorlu durumda bizlere rehberlik eden asil ruh, bundan 951 yıl önce Malazgirt Zaferiyle hayat bulmuştur. Fatih Sultan Mehmete gemileri karadan yürüten, Kanuni Sultan Süleymana Avrupanın kalbinde fetihler yaptıran, Çanakkaleyi cihanın en güçlü devletlerine geçilmez kılan, Kurtuluş Savaşında ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm şuurunu yüreklere kazıyan ve 15 Temmuzda millet düşmanlarına Türkiyeyi dar eden azim ve kararlılık, Malazgirtte yeşeren asil ruhun eseridir.

Bugün Türk milletinin her bir ferdi bu ruhu yüreğinde taşımakta ve ülkemiz bu inanç sayesinde yarınlara emin adımlarla ilerlemektedir.

Bin yıla yakın bir süredir Anadoluda hüküm süren adalet, barış ve hoşgörü anlayışını tesis eden büyük komutan Sultan Alparslanı ve tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor; şanlı fetihlerin kapısı olan Malazgirt Zaferimizin 951. yıl dönümünü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 98894

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz