Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY: MAĞDURİYETİ GİDERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

UĞUR İBRAHİM ALTAY: MAĞDURİYETİ GİDERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri Hatay’a 305 TIR Yardım Gönderdi

UĞUR İBRAHİM ALTAY: MAĞDURİYETİ GİDERMEYE DEVAM EDECEĞİZ
2023-02-15 16:38:00

Konya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin koordinasyonunda depremin en çok etkilediği Hataya 305 TIR insani yardım malzemesi gönderildi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya olarak tüm imkanları seferber ettiklerini belirterek, Belediyelerimizin yaptıklarına ilave olarak odalarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın ve hayırseverlerimizin de münferit olarak hazırladıkları yüzlerce yardım TIRı da deprem bölgesindeki kardeşlerimize ulaştırılıyor. Sebep olan herkesten Allah razı olsun dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tüm imkanlarıyla Hatay için seferber olmuş durumda.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin tüm ülkeyi yasa boğduğunu, ilk günden itibaren Konya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olarak Hatayda 738 araç ve 2.692 personelle depremin yaralarını sarmak için canla başla gayret ettiklerini söyledi.

Arama kurtarma, içme suyu temini, mobil mutfak, yardımların koordinasyonu başta olmak üzere deprem bölgesine Konya olarak tüm imkânları seferber ettiklerini kaydeden Başkan Altay, Bir taraftan da depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına ilçe belediyelerimizle koordineli şekilde çalışıyoruz. Hemşehrilerimiz de yardımlarını belirlediğimiz noktalara yapıyor. Şu ana kadar; gıdadan ilaca, hijyen malzemelerinden kıyafete, ısınma araçlarından oyuncaklara kadar içerisinde birçok yardım malzemesinin yer aldığı 305 TIR yardım malzemesini Hataya ulaştırdık diye konuştu.

Bunun yanı sıra Konyadaki odaların, sivil toplum kuruluşlarının ve hayırseverlerin de münferit olarak hazırladıkları yüzlerce yardım TIRının da deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştığını kaydeden Başkan Altay, Bu yardım TIRları Hatayda oluşturduğumuz lojistik merkezlerimizde toplanıyor. Orada ihtiyaçlara göre koordineli şekilde ilçelere ve mahallelere sevk ediyoruz. Yardım gönderen tüm hemşehrilerimizden ve sebep olan tüm kuruluşlarımızdan ve hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Depremde mağdur olan kardeşlerimizin mağduriyetini gidermek için çalışmaya devam edeceğiz inşallah açıklamasını yaptı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 19819

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI