Sait Turhan: ortam temizliğinin önemi arttı

Sait Turhan: ortam temizliğinin önemi arttı

BEYAZ TEMİZLİK FİRMASI SAHİBİ SAİT TURHAN: TOPLUM OLARAK TEMİZLİĞE ÖNEM VERİR OLDUK

Sait Turhan: ortam temizliğinin önemi arttı
2021-08-08 11:29:50
İzlenme : 9673

Salgın hastalıklar döneminde kişisel temizliğin yanı sıra ortam temizliğinin de öneminin arttığını belirten Beyaz Temizlik Firması sahibi Sait Turhan , İnsanlar her ne kadar kişisel temizliğine özen gösteriyorsa artık bulunduğu ortamın temizliğine de özen göstermeye başladılar dedi.

Son zamanlarda ön plana çıkan sektörlerden birisi temizlik sektörü oldu. Salgın hastalıkların artmasıyla birlikte kişisel temizlik ve ev temizliğine talep arttı. Temizlik sektörü hakkında değerlendirmelerde bulunan Beyaz Temizlik Hizmetleri firmasının sahibi Sait Turhan, son zamanlarda ortam temizliğinin öneminin arttığını söyledi.

Salgın hastalıklarla birlikte temizliğin öneminin ortaya çıktığını vurgulayan Turhan, İnsanlar her ne kadar kişisel temizliğine özen gösteriyorsa artık bulunduğu ortamın temizliğine de özen göstermeye başladılar. Özellikle bulundukları ortamda kullandıkları en küçük aletten en büyük alete kadar dokunmaya korkar oldular. İnsanlarda dokundukları yerden ‘virüs geçer mi endişesi doğmaya başladı. ifadelerini kullandı.

Sait Turhan, insanların temizlik konusunda daha da hassaslaştığını söyleyerek Çalıştığımız bir kurum haftada bir temizlik istiyorsa artık bunu her gün istemeye başladı. Bunu isterken de temizlik anlamında daha özenli olmamızı söylemeye başladılar. İnsanlar şuan neyin temiz olduğuna ve hangi ortamın temizleneceğine karşı daha da dikkatli olur hale geldi. diye konuştu.

İnsanlardaki hassasiyetin temizlik sektörünü olumlu etkilediğini belirten Turhan, şunları söyledi: İnsanlar sağlığını kaybederken biz işler almaya başladık. Şuan rutin işlerimiz devam ediyor. Artısı daha dikkatli ve hassas olmaya özen gösteriyoruz. Talep yoğun çünkü hem tüketiciler hem üreticiler temiz bir ortamda bulunmayı istiyor. Bizler de onlara temiz bir ortam sunmaya çalışıyoruz. Dedi.

Turhan, çalışan sayısını artırarak daha detaylı temizlik yapılmaya başlandığını belirtti. Hizmet verirken en ince detaya kadar dikkat ettiklerini vurgulayan Turhan, Mikrobun bize ne zaman nereden geleceğini bilmiyoruz, bu nedenle en ince ayrıntıyı düşünmek zorundayız. Şuanda virüsleri daha çabuk yok edebilen endüstriyel kimyasallar kullanmaya başladık. Kullandığımız malzemelerde farklılık oluştu. Normalde temizlik yaparken ozon suyunu 1 litre kullanıyorsak şuan 3 litre kullanıyoruz. İnsanlara daha temiz ve daha rahat ortam sunabilmek için kimyasal yoğunluğumuz da arttı. dedi.

İnsanlar temizlik konusunda bilinçlendi İnsanların temizlik konusunda bilinçlendiğini ifade eden Turhan, şunları kaydetti:

Müşterilerimiz bizim gözümüzden kaçan noktalar konusunda bizi uyarıyor. Bu bizi mutlu ediyor çünkü biz insan faktörüyle çalışıyoruz. Hatasız insan hatasız sektör yok. Atladığımız veya unuttuğumuz noktalarda bilinçli müşterilerimiz bize önerilerde bulunduğunda biz bundan mutluluk duyuyoruz. Çünkü insanlara hijyenik bir ortam sunmak zorundayız. İnsanlar temizlik hizmeti alırken kurumsal firmalara dikkat ediyorlar, ürünlerimizi sorguluyorlar. Biz düzenli olarak personelimizin sağlığına dikkat ediyoruz. Onlara hizmet verecek insanın sağlıklı olması gerekiyor Kullandığımız ürünlerin bilgilerini istiyorlar, veriyoruz açılaması yaptı

Turhan, temizlik alanında birçok kimyasal malzemenin bulunduğunu ifade ederek kullandıkları ürünü tedarik ederken TSE damgalı ve hijyene uyarlı bir malzeme olmasına dikkat ettiklerini belirtti. Hizmet aldığınız firmayı sorgulayın Temizlik hizmeti almak isteyenlerin firmaları mutlaka sorgulamaları gerektiğini vurgulayan Sait Turhan,Firmaların bulundukları konumlarına, bu işi yapabilirliklerine ve referanslarına baksınlar. Temizlik sektöründe referans çok önemli. Bizlerin onlara karşı yaklaşımları ve onların bizlere sordukları sorulara tatmin edici cevap verebilmek ve deneyim de önemli. diye konuştu.

Malzeme fiyatları arttı Birçok sektörde olduğu gibi temizlik sektöründe de malzeme fiyatlarında artışın söz konusu olduğunu söyleyen Turhan, Şuan dövizden dolayı malzeme fiyatlarında bir artış var. Bugün 50 liraya aldığımız bir ürünü yarın aynı fiyata alacağımızın bir garantisi yok. Bu süreçte fırsatçılık yapanlar da var ama ekonomik anlamda girdi maliyetleri artıyor. Bu artışlar da hizmet bedelimize yansıyor. Bu nedenle biz bazı noktalarda müşteriyle karşı karşıya kalabiliyoruz. ifadelerini kullandı.

Turhan, sektörde önemli bir büyümenin olduğunu belirterek temizliğin de yeme-içme kadar zaruri bir ihtiyaç olma yolunda öneminin arttığını söyledi.

İnsanların virüslerden korunmak için önce kendilerinin dikkatli olması gerektiğini ifade eden Turhan, Kişisel temizlik bu işin yüzde 60ı. Biz önce kendimizi sonra bulunduğumuz ortamı temiz tuttuğumuz sürece insanlara bulaş riski de ister istemez azalıyor. dedi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 77691

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
FATİH SAN: AKILLI OLUN
FATİH SAN: AKILLI OLUN
Ankara’da kamu konutu satışı
Ankara’da kamu konutu satışı