RÜŞTÜ GÜLDALI’DAN ÇİFTÇİLERE UYARI

RÜŞTÜ GÜLDALI’DAN ÇİFTÇİLERE UYARI

.

RÜŞTÜ GÜLDALI’DAN ÇİFTÇİLERE UYARI
2020-04-18 14:46:29

Ereğli tarlalarında ekimin başladığı şu günlerde, bilgisi, belgesi olan herkes elinden geldiğince çiftçilerimize yardımcı olmaya çalışıyor.
Yetkililerin yetemediği noktalarda çiftçiyi bilgilendirmeyi görev edinen Ziraat mühendisleri de kolları sıvayıp, halkı aydınlatıyor.
Güldalı Tarımda Ziraat mühendisi olarak çalışan Ziraat mühendisi, Bitki Koruma Uzmanı Rüştü Güldalı, edindiği ve Üniversitede öğrendiği bilgiler doğrultusunda çiftçileri aydınlatanlardan.
Serbest Ziraat Mühendisi Rüştü Güldalı, Ekim yapan, mibzer operatörlerinin ve çiftçilerimizin dikkatine diye başladığı açıklamasının devamında önemli bilgiler verdi. Kendisi de çiftçi olan çiftçi dostu Güldalı açıklamasının devamında şu bilgileri verdi:
Bu yıl mısır tohumlarında kaplama ilaçlarında değişiklik olması sebebiyle tel kurt, bozkurt, yeşil kurt için FORCE+FORTENZA ilaç kullanılmaktadır.
İlacın geçtiğimiz yıllarda ki ilaçlara göre zehirleme oranı yüksektir. Maske ve eldivenin şu zamanlarda çok kullanıldığı için lütfen tohumlarınızı ÇIPLAK ELLE ve DİREK SOLUNUMA MARUZ kalacak şekilde DOLDURMAYINIZ. MASKE ve ELDİVEN kullanınız dedi.
Böyle bir durumla karşılaşıldığında yapılması gerekenleri ise 3 madde halinde açıkladı

1. ISLAK VE TERLİ DERİ ORTAMINDA UZUN SÜRE KALICI, TOKSİK ETKİ
2. ÇIPLAK ELLE DOLUMA MARUZ KALMIŞSANIZ HİÇ BİŞEY YEMEYİNİZ, İÇMEYİNİZ
3. KULLANILMIŞ AMBALAJLARI YAKINIZ. DOĞAL ORTAMA BIRAKMAYINIZ.
Bahri Can

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 67084

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Konya DSYB Başkanı Yıldız: Yeni fiyatlar gözden geçirilmeli
Konya DSYB Başkanı Yıldız: Yeni fiyatlar gözden geçirilmeli
Veysel Gönülal ve Yönetimi Şehit Babalarının Gününü Kutladı
Veysel Gönülal ve Yönetimi Şehit Babalarının Gününü Kutladı