Münif info

Kapat !
Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu Kriz Masası Kurdu

Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu Kriz Masası Kurdu

NEÜ’den deprem bölgesine destek

Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu Kriz Masası Kurdu
2023-02-08 00:38:45
İzlenme : 646

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) depremden etkilenen illerin nüfusuna kayıtlı öğrenci, idari ve akademik personeline destek olurken üniversitede, deprem bölgesi için yapılan yardım faaliyetleri devam ediyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) merkez üssü Kahramanmaraş olan ve Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Adıyaman, Adana, Diyarbakır, Osmaniye, Kilis, Malatya illerinde yoğun bir şekilde hissedilen deprem nedeniyle, depremden etkilenen illerin nüfusuna kayıtlı öğrenci, idari ve akademik personeline destek olurken üniversitede, deprem bölgesi için yapılan yardım faaliyetleri devam ediyor.
NEÜ'nün Kahramanmaraş merkezli deprem dolayısıyla yürüttüğü destek faaliyetleri ve aldığı kararlar ile ilgili açıklamalar yapan Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu, Hepimize büyük geçmiş olsun. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah yardımcımız olsun dedi.
Deprem felaketinin yaşanmasının hemen ardından kan bağışı için tüm öğrenci, idari ve akademik personele SMS gönderildiğini kaydeden Rektör Zorlu, Hemen bir kriz merkezi kurarak, deprem bölgesindeki 10 şehirde ikamet eden öğrencilerimizle hızlı bir şekilde iletişime geçtik. Dekanlarımız öğrencilerimizle tek tek görüşüp durumlarıyla ilgili bilgi almaya başladılar, halen iletişimi sürdürüyoruz. AFAD ve Kızılay ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz, arama kurtarma faaliyetlerine üniversite olarak katılma talebimizi ilettik, öğrenci topluluklarından, gönüllülerden oluşan ekipler kurduk ve AFAD koordinasyonunda deprem bölgesindeki saha çalışmalarına destek vermek için ekiplerimiz Hataya gitti. Aynı şekilde gönüllü doktorlarımız ve sağlık personellerimiz de hazır kıta bekliyorlar, ilgili afet koordinasyon merkezinden talep edildikleri anda onlar da yola çıkacaklar. Depremden etkilenen vatandaşlara destek olmak amacıyla Üniversitemiz ve Kızılay iş birliğinde, Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi otoparkında öncelikli olarak ihtiyaç duyulan yardım malzemeleri toplanarak bölgeye gönderildi. Üniversitemiz personellerinden bir ekip oluşturularak Hatay Mustafa Kemal Üniversitesine teknik personel desteği sağlandı. Üniversitemiz Geliştirme Vakfı NEVA tarafından, deprem felaketinden olumsuz etkilenen öğrencilerimiz ve aileleri için nakdi yardım kampanyası başlatıldı. Nakdi yardımda bulunmak isteyenler, açıklama kısmına ‘DEPREM yazarak, ‘TR83 0021 0000 0005 5326 0000 03 İBAN numaralı deprem hesabına bağışta bulunabilirler şeklinde konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 80891

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA