Bilal info

Kapat !
Başkan Altay Hatay’da Koordinasyon Çalışmalarına Katılıyor

Başkan Altay Hatay’da Koordinasyon Çalışmalarına Katılıyor

Başkan Altay: “Hatay’ın Yaralarını Sarmak İçin Konya Olarak Yoğun Gayret İçindeyiz”

Başkan Altay Hatay’da Koordinasyon Çalışmalarına Katılıyor
2023-02-07 14:58:23
İzlenme : 95

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tüm ülkeyi yasa boğan depremler sonrası Hatay Afet Koordinasyon Merkezinde arama-kurtarma ve koordinasyon çalışmalarına destek oluyor. Konya Valisi Vahdettin Özkan ile birlikte ilk gün bölgeye ulaşan Başkan Altay, Hatayın yaralarını sarmak için Konya olarak; ilçe belediyelerimiz, odalarımız, sivil toplum kuruluşlarımız hep beraber burada yoğun bir gayretin içerisindeyiz dedi. Konya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin Hataydaki 268 aracı ve 880 personeli bulunurken; Konya İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekipleri 22 vatandaşı enkazdan canlı olarak kurtardı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilin ağır şekilde etkilendiği 7,7 ve 7.6 şiddetindeki depremler sonrası Hatayda arama-kurtarma ve koordinasyon çalışmalarına katılıyor.

Konya Valisi Vahdettin Özkan ile birlikte dünden bu yana çalışma yürüten ekiplere destek veren koordinasyon merkezindeki çalışmalara katılan ve bölgedeki vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Altay, gece yaptığı açıklamada şunları söyledi: Hatayda Afet Koordinasyon Merkezindeyiz. Hem diğer şehirlerden gelen yardımların koordinasyonunu hem de Konyadan gönderdiğimiz araç ve personelin koordinasyonunu gerçekleştiriyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimiz tüm imkanlarıyla Hataydayız, Antakyadayız. Arama-kurtarma faaliyetlerinde vatandaşlarımızın bir an önce enkazdan çıkarılmasıyla ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Milletimiz ve devletimiz güçlüdür, inşallah bunların da üstesinden geleceğiz. Yola çıkan yeni araçlarımızla birlikte hem araç sayımız hem de personelimiz artacak. Hatayın yaralarını sarmak için Konya olarak; ilçe belediyelerimiz, odalarımız, sivil toplum kuruluşlarımız hep beraber burada yoğun bir gayretin içerisindeyiz dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin Hataydaki arama kurtarma ve destek çalışmalarına katılan 268 aracı ve 880 personeli bölgede bulunuyor.

KONYA BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ 22 VATANDAŞI ENKAZDAN CANLI KURTARDI

Öte yandan, depremin hemen ardından sabaha karşı yola çıkarak Hataya ulaşan Konya Büyükşehir İtfaiyesi arama kurtarma ekipleri de Atatürk Bulvarında yaptıkları çalışmalarda enkazdan 22 vatandaşı canlı olarak kurtardı. Konyadan yola çıkan yeni ekiplerle sayıları her gün artan arama kurtarma ekipleri, AFAD koordinasyonunda çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Başkan Altay Hatay’da Koordinasyon Çalışmalarına Katılıyor

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 72789

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BİLAL YİĞİT BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK
BİLAL YİĞİT BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK
NEÜ’de Bilimsel Yayıncılık Adına Önemli Eğitim
NEÜ’de Bilimsel Yayıncılık Adına Önemli Eğitim