intro

Kapat !
ÖNEMLİ OLAN İNSAN OLABİLMEKTİR

ÖNEMLİ OLAN İNSAN OLABİLMEKTİR

ÖNEMLİ OLAN İNSAN OLABİLMEKTİR

ÖNEMLİ OLAN İNSAN OLABİLMEKTİR

Asel Uçak

2021-06-11 21:31:11

Önemli olan insanın kalbinde yer alabilmektir.

Sevgili okuyucularım sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum

Vatandaşın ve Ereğli esnafının rahatsız olduğu bir konuyu yine esnaf olan bir vatandaşımızın isteği üzerine caddelere ve kaldırımlara reklam amaçlı ve rastgele park edilen araçlar hakkındaki yazımı beğenilerinize sunuyorum.

Uyumlu olmak güzel bir mümin alametidir ve önemli bir sevgi göstergesidir.

Trafikte toplumların en büyük sorunu trafik kültürünün olmamasıdır. Plansız programsız şehirleşmenin yanı sıra yeterli otopark olmaması insanların benim aracım evimin önünde dursun dükkânımın önünde kalsın dediğinde ki burada Müteahhitlere de önemli çok büyük vazifeler düşmektedir. (Yapılacak olan bütün binalarda mutlaka otopark olması) gibi toplumlar trafik kültüründe de hayatın bütün alanlarında olduğu gibi nezaketli ve saygılı olarak insan kendinden önce karşısındaki kardeşini düşünmesi gerekir. Bu gün ve daima empati kurarak kendimizi engelli kardeşlerimizin yerine koyalım kaldırımlarda park halinde duran araçların arasından geçmeye çalıştığınızı halen edin ne kadar zor bir durum değil mi? Hastalarımız için Ambulans acil olan yere ulaşması gerekmekte ama rast gele ve reklam amaçlı park edilen araçlar yüzünden saniyelerin bile önem arz ettiği anda beklide o araç sahibi bilmeden başka bir kardeşinin hayatına mal olabilmektedir. Müminin vazifesi başka insanların hayatını kolaylaştırmaktır. Mutluluk incelikte gizlidir Biz birbirimize sevgi dolu, saygılı, anlayışlı ve fedakârane olursak kendi nefsimizden önce kardeşimizin rahatını mutluluğunu ve huzurunu düşünürsek ve bu yönlü bir çalışma içerisinde olur isek ancak bu şekilde kendimizde rahat eder ve mutlu olabiliriz. Şu unutulmamalıdır ki diğer eşyalar gibi araçlarda birer araçtır hiçbir zaman amaç olmamalı önemli olan insanın kalbinde yer alabilmektir amaç insan olmalıdır.

ASEL UÇAK

ARAŞTIRMACI YAZAR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 24206

Kullanıcı Adı

 • ..
  20 Kasım 2022 Pazar

  Mutluluk incelikte gizlidir :) yazılarınızı severek takip ediyoruz

 • Emine
  12 Haziran 2021 Cumartesi

  Yine çok güzel bir konuya değinmişsiniz teşekkür ediyor ve yazılarınızı devamını bekliyorum asel hanım

 • Arıf bılir
  11 Haziran 2021 Cuma

  Herbiriniz birer özürlü, engelli adayıyız. kendisine saygısı olan içide yaşadığı topluma da saygısı olandır.


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Altay: “2022’de 3,7 Milyon Metreküp Suyun Boşa Akmasını Engelledik”
Altay: “2022’de 3,7 Milyon Metreküp Suyun Boşa Akmasını Engelledik”
KONYA BÜYÜKŞEHİRDEN KÜLTÜR HAYATINA KATKI
KONYA BÜYÜKŞEHİRDEN KÜLTÜR HAYATINA KATKI