Bilal info

Kapat !
ADIM ADIM SEVGİ SEFERBERLİĞİ

ADIM ADIM SEVGİ SEFERBERLİĞİ

ADIM ADIM SEVGİ SEFERBERLİĞİ

ADIM ADIM SEVGİ SEFERBERLİĞİ

Asel Uçak

2021-06-12 13:02:56
İzlenme : 1158

ADIM ADIM SEVGİ SEFERBERLİĞİNE

Sevgili okuyucularım sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Toplumsal olarak hızla yozlaşan değerlerimiz ve altında yatan en büyük nedeni olan sevgisizlik bireyleri de olumsuz bir şekilde etkileyerek milli manevi değerlerimizden uzaklaştırmakta ve yediden yetmişe tüm toplumda derin yaralar açmaktadır. Bir takım güç odaklarının bilinçli bir şekilde sevgiyi bertaraf planlarına karşı biz bireysel ve toplumsal olarak vicdanımızın sesine kulak verip sevgiyi yaşamalı ve en yakınımızdan başlayarak bu sevgiyi topluma yaymalıyız. İşte bu çerçevede Mersin Erdemli Belediye Başkanı Sayın Mükerrem TOLLU ve Konya Emirgazi Belediye başkanı Sayın Nurişen KOÇAK ile yapmış olduğum söyleşileri sizler ile paylaşıyorum.

ASEL UÇAK: Sayın Mükerrem Tollu merhaba. Dünya üzerinde sevgi bilinçli olarak yok edilmek isteniyor. Sevgiyi insanlar arasında daha fazla yaygınlaşması için belediyeniz ve kişisel olarak Sizin de çalışmalarını var mı? Varsa nelerdir?

MÜKERREM TOLLU: Bizim geleneğimizde sevginin önemi büyüktür. Sosyal dayanışma, inançlarımız, sevgi ve saygıya dayalı toplumsal birliktelik önemlidir. Dinimizde ve Kuran ahlakında da böyledir.

ASEL UÇAK: Sayın başkanım, insanlar üzerinde manevi olarak sevgisizlik hâkim olduğunda takdir edersiniz ki şiddet eğilimi baş göstermektedir. Bunun bariz öreklerinden birside kadınlara olan şiddettir. Kadınlara şiddeti önleme konusunda öncelikleriniz nelerdir?

MÜKERREM TOLLU: Şiddet kime ve neye olursa olsun özellikle kadınlara karşı uygulanan kesinlikle karşıyız. Bizim inancımızda da kültürümüzde de kadın değerlidir. Bildiğiniz gibi İslamiyetten önce Arap yarımadasında kız çocukları diri diri gömülüyor ve kadına hiçbir şekilde insan değeri verilmiyordu. Ama İslamiyetin gelmesiyle Kadın baş tacı olmuştur. İslam kadına değer ve şeref katmıştır. Ulu önder Atatürkün kadınlara verdiği değer ortadadır.

ASEL UÇAK: Milli ve manevi değerlerimize zıt bir durum olan homoseksüellik ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

MÜKERREM TOLLU: Homoseksüellik dinimizin lanetlediği sapkın bir durumdur. Bu sapkın ilişkilerde yer gök titrer. Ve bizim böyle bir durumu kabul etmemiz asla mümkün değildir.

ASEL UÇAK: Milli ve manevi değerlerimize zıt bir durum olan homoseksüellik özellikle genç nesillerin arasında bilinçli olarak yaygınlaştırılmak istenmektedir.

MÜKERREM TOLLU: Aile yapısı ile alakalı konferanslarımız var. Bu pandemi sürecinde sekteye uğramış olsa da en kısa sürede devam edeceğiz İnşaAllah. Belediyemizin psikologları ile birebir insanlarla görüşüp psikolojik anlamda da gereken desteği veriyoruz.

ASEL UÇAK: Sayın Başkanım Erdemli belediye başkanı olarak, Erdemliye yapmış olduğunuz en büyük hizmet ve yapmak istediğiniz hizmet nedir?

MÜKERREM TOLLU: Erdemlinin altmış küsur yıllık mazisi var. Bizim göreve gelmemizle birlikte alt yapı çalışmasıyla atık su tesisi yaptık. Erdemliye katkı sağlayan en büyük hizmetimiz bu olsa gerek. Erdemlinin en kıymetli değerlerinden biri denizdir. 800 km. altyapı hizmeti yaptık. Ayakta ne kadar beş yüz yıllık eser varsa bizim dönemimizde hassasiyetle korundu. Ve korunmaya devam edecektir. Yapmak istediğim hizmetleri ise şöyle sıralayabilirim: Organize sanayi bölgesi oluşturmak ve doğalgazın Erdemli halkı hizmetine sunulmasıdır.

ASEL UÇAK: Başkanım bu güzel söyleşi ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

MÜKERREM TOLLU: Ben de teşekkür ederim.

ASEL UÇAK: Sayın Nurişen Koçak merhaba. Dünya üzerinde sevgi bilinçli olarak yok edilmek isteniyor. Sevgiyi insanlar arasında daha fazla yaygınlaşması için belediyeniz ve kişisel olarak Sizin de çalışmalarını var mı? Varsa nelerdir?

NURİŞEN KOÇAK: 1 Hazirandan itibaren küsler barışsın diye görsellerle de destekleyen bir çalışma yapacağız.

ASEL UÇAK: Kadına şiddet konusunda ne düşünceleriniz ve çözüm önerleriniz nelerdir?

NURİŞEN KOÇAK: İnsan olan insana yakışmayan bir tavırdır kadına şiddet.

ASEL UÇAK: Milli ve manevi değerlerimize zıt bir durum olan homoseksüellik ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

NURİŞEN KOÇAK: İğrenç bir durum. Konuşmaya bile değmez. Kesinlikle bu iğrençliğe karşıyız.

ASEL UÇAK: Sayın başkanım Emirgaziye yapmak istediğiniz hizmetler nelerdir?

NURİŞEN KOÇAK: Emirgazili hemşerilerimin bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Biz Emirgazili hemşerilerimiz olmak üzere bütün insanları çok seviyoruz. İnsanca yaşayacağımız, sağlıklı, huzurlu, sevgi dolu bir dünya olması için çabalıyoruz.

ASEL UÇAK: Sayın başkanım sevgi dünyada bilinçli olarak yok edilmek istenmekte, bunun içinde benim bir projem var. Projem; Sevgi Seferberliği. Sevgi Seferberliği bir an önce ilan edilmeli ve toplumun birliğini ve insanların da psikolojilerini planlanan ve uygulanan şiddet ve nefret dili yerine sevgi seferberliği başlatılarak toplumdaki birlik ve beraberlik ruhu canlandırılmalıdır. Bu konuda Sizin de destek olmanızı istiyorum.

NURİŞEN KOÇAK: Çok güzel düşünülmüş bir proje. Sevgi Seferberliği konusunda her türlü desteği vermeye hazırız.

ASEL UÇAK: Başkanım bu güzel söyleşi ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

NURİŞEN KOÇAK : Ben de teşekkür ederim.

Asel UÇAK

Araştırmacı -Yazar

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 89916

Kullanıcı Adı

 • Kader
  13 Haziran 2021 Pazar

  Çok güzel ve çok hikmetli bir söyleşi olmuş allah razı olsun inşaallah

 • Sabit yagar
  12 Haziran 2021 Cumartesi

  Diğer başkanı tanımam emirgazi başkanı adam gibi adam

 • Aysel barut
  12 Haziran 2021 Cumartesi

  Tebrikler

 • Akif demir
  12 Haziran 2021 Cumartesi

  Diğer baskanı tanımam. nurisen baskan candır


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BİLAL YİĞİT BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK
BİLAL YİĞİT BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK
NEÜ’de Bilimsel Yayıncılık Adına Önemli Eğitim
NEÜ’de Bilimsel Yayıncılık Adına Önemli Eğitim