NURULLAH YILMAZ: YÖK YOK HÜKMÜNDEDİR

NURULLAH YILMAZ: YÖK YOK HÜKMÜNDEDİR

Nurullah Yılmaz : DEVA Partisi olarak mülakatı kaldıracak, YÖK’ü kapatacağız...

NURULLAH YILMAZ: YÖK YOK HÜKMÜNDEDİR
2021-10-17 00:11:31

Mülakatlarda torpil iddiası ve üniversitelerin de işlevinden dolayı mülakalatları kaldıracaklarını ve YÖKü kapatacaklarını söyleyen DEVA Partisi Ereğli İlçe Başkanı Nurullah Yılmaz, bu talebin kamuoyundan geldiğini ifade etti.
Gençlerin sıklıkla okumaktan ümidimizi kestik ifadesi ile karşılaştıklarını belirten DEVA Partisi Ereğli ilçe başkanı Nurullah Yılmaz, Vatandaşla buluşmalarımızda, esnaf ziyaretlerimizde sıklıkla 2-3 diplomaya ve sınavlarda aldıkları iyi puanlara rağmen liyakatsizlikte ve torpilde sınır tanımayan bir sistem nedeniyle işsiz kalan vatandaşlarımız ile karşılaşıyoruz. Dolayısıyla lisede ve üniversitede okuyan gençlerimizi büyük bir ümitsizlik kaplamış durumda dedi. Ayrıca Üniversiteleri hızla bilim yuvası olmaktan uzaklaştıran ve iktidarın güdümü altına giren YÖKü kapatacağız diyen Yılmaz, Türkiye'nin özgür, özerk, bilime ve performansa dayalı ilerleyen bir üniversite sistemine ihtiyacı var. Gençlerin çalışma hayatıyla erken yaşta tanışmasını sağlayacak, onların girişimciliğini destekleyecek ve yeni yatırım alanlarını mutlaka kuracağız İfadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 81726

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Ereğli’de Makas atan TIR, bariyerleri çarptı
Ereğli’de Makas atan TIR, bariyerleri çarptı
Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz
Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz