NURULLAH YILMAZ: YÖK YOK HÜKMÜNDEDİR

NURULLAH YILMAZ: YÖK YOK HÜKMÜNDEDİR

Nurullah Yılmaz : DEVA Partisi olarak mülakatı kaldıracak, YÖK’ü kapatacağız...

NURULLAH YILMAZ: YÖK YOK HÜKMÜNDEDİR
2021-10-17 00:11:31
İzlenme : 6054

Mülakatlarda torpil iddiası ve üniversitelerin de işlevinden dolayı mülakalatları kaldıracaklarını ve YÖKü kapatacaklarını söyleyen DEVA Partisi Ereğli İlçe Başkanı Nurullah Yılmaz, bu talebin kamuoyundan geldiğini ifade etti.
Gençlerin sıklıkla okumaktan ümidimizi kestik ifadesi ile karşılaştıklarını belirten DEVA Partisi Ereğli ilçe başkanı Nurullah Yılmaz, Vatandaşla buluşmalarımızda, esnaf ziyaretlerimizde sıklıkla 2-3 diplomaya ve sınavlarda aldıkları iyi puanlara rağmen liyakatsizlikte ve torpilde sınır tanımayan bir sistem nedeniyle işsiz kalan vatandaşlarımız ile karşılaşıyoruz. Dolayısıyla lisede ve üniversitede okuyan gençlerimizi büyük bir ümitsizlik kaplamış durumda dedi. Ayrıca Üniversiteleri hızla bilim yuvası olmaktan uzaklaştıran ve iktidarın güdümü altına giren YÖKü kapatacağız diyen Yılmaz, Türkiye'nin özgür, özerk, bilime ve performansa dayalı ilerleyen bir üniversite sistemine ihtiyacı var. Gençlerin çalışma hayatıyla erken yaşta tanışmasını sağlayacak, onların girişimciliğini destekleyecek ve yeni yatırım alanlarını mutlaka kuracağız İfadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 82507

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
KUR’AN DÜNYA VE AHİRETİMİZİN REHBERİDİR
KUR’AN DÜNYA VE AHİRETİMİZİN REHBERİDİR
İstanbul’dan Konya’ya Pedal Çevirdiler
İstanbul’dan Konya’ya Pedal Çevirdiler