FATİH SAN: DAVA MI? DİYE SORDU

FATİH SAN: DAVA MI? DİYE SORDU

Ereğli siyasetinde isminden söz ettiren Fatih San, Türgev, Tügva, Okçular Vakfını gündeme taşıdı

FATİH SAN: DAVA MI? DİYE SORDU
2021-10-17 14:17:43

Türgev, Tügva, Okçular gibi iktidarın kurdurduğu bu vakıfların işyeri kiralarını bakım onarım, ısınma giderlerini valilik, belediyeler ya da vakıflar karşılıyor. Yani millet karşılıyor, siz karşılıyorsunuz. Halkın parasıyla bütün masrafları karşılanıyor. Hazine arazileri, belediyenin arsaları, KYK yurtları, vakıf malları bu vakıflara devrediliyor ya da kırk elli yıl gibi uzun süreli çok cüzi rakamlara kiralanıyor. Halkın olan varlıklar, bu vakıflarda devrediliyor.
Halkımız çocuğunu okutmak için birçok fedakârlığa katlanıyor. İlkokuldan başlayarak dershanelere gönderiyor, üniversite okutuyor. Bir iş bulabilmek için sınavlara giriyor. Sınavlar için para yatırıyor. Büyük şehirlerde sınavlara giriyor. O sınavların sadece halkı kandırmak için yapıldığı Tügvadan sızdırılan belgelerden sonra daha net olarak anlaşılıyor.
Türgev'in, Tügva'nın kapsından geçmediyseniz, köyden, kasabadan, ilçeden giderek okuyup sınavları kazanma şansı yok. Siyasetle ilgilenmeyen sadece emeğinin karşılığını alın teriyle yaşayan bir ailenin, evladı için ilçe teşkilatlarında ilçe başkanından referans alabilmek için gitmesi kabul edilemez bir durumdur. İlçe teşkilatları da iş yapacakmış gibi adını soyadını TC numarasını alıp biz ilgileneceğiz demesi sonunda bir şey çıkmaması insanları içini acıtıyor.
Türgev, Tügva gibi vakıflardan giden listeler asker, polis, akademisyen, memur olarak devlet kurumlarına yerleştiriliyor. Yazılı sınavı kazanmanın hiçbir önemi yok. Sınavda birinci olsanız da sözlü sınavda eleniyorsunuz.
Halkın parasıyla besleneler, halkın malına mülküne çökenler, sınavda hak yiyenler, gençlerin hakkını gasp edenler dinden, imandan, milliyetçilikten, davadan bahsederek halkın hakkını her türlü gasp ediyorlar. Gasp ettikleri hakkın ve hukukun üstüne çıkmak için DAVA diyerek halkı kandırmaya devam ediyorlar.
Senin seçtiğin oylarla iktidara gelenler senin çocuğunun hakkını gasp ediyorlar. Artık bu gerçekleri görün.
Doğruları geç olsa da görüp ayrılanları davaya ihanetle suçluyorlar. Hak yemenin, hukuksuz işler yapmanın, devletin olanaklarını kullanmanın adına DAVA demeye devam ediyorlar.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 13156

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Op. Dr. Durdane Güner Kara: Sağlıklı yaşam anne karnında başlıyor
Op. Dr. Durdane Güner Kara: Sağlıklı yaşam anne karnında başlıyor
Uzm. Dr. Zafer Yılmaz ERTÜRK, Çocuk kışın daha sık hastalanır
Uzm. Dr. Zafer Yılmaz ERTÜRK, Çocuk kışın daha sık hastalanır