Milletvekili Etyemez: İşçi ve Memurlarımız Fedakarca Görev Yapıyor

Milletvekili Etyemez: İşçi ve Memurlarımız Fedakarca Görev Yapıyor

-İşçi, Memur, Tüm Emekçi Kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun

Milletvekili Etyemez: İşçi ve Memurlarımız Fedakarca Görev Yapıyor
2020-04-30 12:07:13

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlayan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, çalışanların sorunlarının dile getirilmesi ve çözüm yollarınınbulunması noktasında büyük öneme sahiptir. Dünyada etkili olan salgın nedeniyle 1 Mayısın coşkuyla kutlanamamasının üzüntüsünü yaşıyoruz. Salgınla mücadelede gece gündüz görev yapan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm kamu görevlilerimizin, üretime devam eden işçilerimizin, emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun. dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle açıklama yaptı. İşçilerin, memurların, tüm emekçilerin Emek ve Dayanışma Gününü kutlayan Milletvekili Halil Etyemez, dünyada etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle 1 Mayısın alanlarda coşkuyla kutlanamamasının üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti.

İŞÇİ VE MEMURLARIMIZ FEDEKARCA ÇALIŞIYOR

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün, çalışanların sorunlarının dile getirilmesinde ve çözüm yollarınınbulunması noktasında büyük öneme sahip olduğunu kaydeden Milletvekili Etyemez, Türkiyenin gelişmesinde, kalkınmasında, büyümesindeişçi ve memurların önemli roller üstlendiğini söyledi.Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan zor süreçte de işçi ve memurların fedakarca çalıştığını vurgulayan Etyemez, Yaşadığımız bu zor süreçte işçi kardeşlerimiz üretime katkı sunarak, başta sağlıkçılarımız olmak üzere memur kardeşlerimiz de görevlerinin başında yer alarak ter akıtıyor. Bu zor süreci en kısa sürede, sağlıklı bir şekilde birlik ve beraberliğimizle atlatacağız inşallah. Salgınla mücadelede gece gündüz görev yapan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm kamu görevlilerimize, üretime devam eden işçilerimize, emekçi kardeşlerimize teşekkür ediyor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günlerini kutluyorum. Aileleri ile birliktesağlık, huzur ve başarı dolu günler diliyorum. dedi.

SÜREÇTEN EN AZ ŞEKİLDE ETKİLENMEK İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK

Helal rızık için çalışmayı ibadet olarak gören bir medeniyetin temsilcileri olarak işçi ve emekçilerin alın terini her zaman kutsal olarak gördüklerinin altını çizen Etyemez, AK Parti olarak çalışanların sorunlarının çözümü, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, emeklerinin karşılığını almalarını önceleyen bir yaklaşım içinde oldukları söyledi. Etyemez, 1 Mayısın resmi tatil ilan edilmesi, memura toplu sözleşme hakkının getirilmesi, sözleşmeli memurların kadroya alınması, 4/Clilerin 4/B kadrosuna geçirilmesi, taşeron firmalarda çalışan işçilerin daimi işçi kadrosuna alınması gibi önemli çalışmalara imza attıklarına dikkat çekti. Dünyayı etkileyen salgın nedeniyle yaşanan süreçte de işçi ve memurların sağlığı, çalışma şartları ve süreçten en az şekilde etkilenmeleri için önemli adımlar attıklarını bildiren Etyemez, Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerini devreye aldık.Dönüşümlü çalışanlar göreve gelmedikleri günler idari izinli sayılacak. Çalışanların sağlığının korunması için uyulması gereken kurallar hakkında tüm işyerleri bilgilendirildi. Asgari ücretlilerimize ücret desteği sağlıyoruz. İşletmelerimize kısa çalışma ödeneği veriyoruz.İstihdamdaki sürekliliği temin etmek amacıyla 2 aylık telafi çalışma süresini 4 aya çıkarttık.Salgından etkilenen tüm firmalara işe devam kredi desteği veriyoruz. İşçi kardeşlerimizin sözleşmelerinin 3 ay boyunca fesh edilmemesini yasal güvence altına aldık. Ücretsiz izne ayrılan, kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan, işsizlik ödeneğine hak kazanamayanlara ücret desteği sağlıyoruz. Aldığımız tüm önlemlerle bu süreci en az kayıpla atlatacağız inşallah. diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 62561

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Konya DSYB Başkanı Yıldız: Yeni fiyatlar gözden geçirilmeli
Konya DSYB Başkanı Yıldız: Yeni fiyatlar gözden geçirilmeli
Veysel Gönülal ve Yönetimi Şehit Babalarının Gününü Kutladı
Veysel Gönülal ve Yönetimi Şehit Babalarının Gününü Kutladı