Bilal 1 info

Kapat !
Merakımızı Millet İttifakı Adına Veysel Gönülal Giderdi

Merakımızı Millet İttifakı Adına Veysel Gönülal Giderdi

Biz sorduk Cumhur ittifakından ses çıkmazken Millet ittifakı gazetemizi ve halkı aydınlattı

Merakımızı Millet İttifakı Adına Veysel Gönülal Giderdi
2022-03-24 01:00:24

Gazetemizin sosyal medya hesabından kafamıza takılan bir bilgiye ulaşmak için dedik ki: Ereğli'de bakkallar şeker yok diyor. Diğer bir iddia ise Ereğli Şeker Fabrikası depolarında şekerin olduğu söyleniyor. Bunu araştırıp basını bilgilendirecek parti başkanı aranıyor

Bu paylaşımımız üzerine gerek Cumhur ittifakından gerekse Millet ittifakından cevap bekledik.

Cevap Millet ittifakı adına CHP Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülaldan geldi.

İŞTE O AÇIKLAMA:

TÜRK ŞEKER NE YAPMAK İSTİYOR?

Ereğli Şeker Fabrikasının da bağlı olduğu Türk Şekerin özelleştirilen fabrikalarla rekabet gücünü yitirmiştir. Bu nedenledir ki, vatandaşımız evine yüksek fiyattan şeker götürüyor.

Türk Şeker ve Ereğli Şeker Fabrikasından cevap beklediğimiz sorular

Ereğli Şeker fabrikası neden 35 gündür imalatçıya şeker vermiyor?

Ereğli dışına kamyonlarla giden şeker Ereğli esnafına neden verilmemektedir?

Parası yatırılan şekerin gününde verilmediği hatta para iadesi yapıldığı doğru mudur?

Ereğli Şeker Fabrikasından 265 TLye çıkan şeker Adana, Mersinde 400-450 TL satılmaktadır. Geçen hafta yalnızca bir firmaya mı şeker verilmiştir?

Yalnız bir firmayla mı bayilik anlaşması yapılmıştır?

Ereğli esnafına çok görülen 5 çuval şekeri Konyalı toptancı kamyonlarla alıp yine Ereğliye satarak büyük kar elde edecektir. Bu iddiaların doğruluk derecesi nedir?

Organize Sanayide özel depoya aylık 155 bin TL, yıllık 1 milyon 860 bin TL kira ve şekerin depoya nakliyesi için 2 milyon 400 bin TL yıllık ücret verildiği doğru mudur? Nakliye ve depoya ödenen 2 yıllık kira ile neden şeker fabrikası içine depo yapılmamaktadır?

9 bin 251 pancar çiftçisinden 8 binine yakınının icralık olduğu ve borçlarının alacaklarından kesileceği doğru mudur?

3 ay önce Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan ‘Reisimizin arkasındayız. Stoklarımız Eylül ayına kadar doludur. Şeker sıkıntımız yoktur diye basına açıklama yapmıştır. Açıklama yapılan günlerde 1500-2000 ton şeker satışı vardır. Bu satış devam etseydi Mart ayı başında fabrikada şeker kalmayacaktı. Fabrika şeker satışını günlük 200 tona düşürerek Ağustos sonuna kadar devam ettirmeye çalışmaktadır. İmalatçılara, üreticiye, ihracatçı firmalara, bisküvi-kek-şeker, lokum, gofret üreticisine Ocak ayından beri şeker satışı neden yasaklanmıştır?

Durum böyle olunca marketlerde şeker yok dememek için RFG (rafta fiyat garantili) şeker satışına geçilip, Türkiyede her ilde bir bayilik oluşturulup bu bayiler üzerinden satış politikası izlemektedir.

Türkiyenin en büyük şeker fabrikası olan Ereğlide 70 bin ton, 2.büyük Ilgında 70 bin tona yakın şeker toplamda 10 tane devlet şeker fabrikalarında 400-500 ton şeker kalmıştır. Özelleştirilen şeker fabrikaları 50 kğ şeker çuvalını 400-450 TL arasında sattıklarından 1 milyon tona yakın depolarında şeker bulunmaktadır. Devletin özellerle rekabet gücü kalmamış ve halkımız çok yüksek fiyattan evine şeker götürmektedir. Plansız programsız yapılan özelleştirmelerin acısını yine halkımız çekmektedir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 39496

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz