Kapat !
KÜLTÜR VE MİMARİ BULUŞTU

KÜLTÜR VE MİMARİ BULUŞTU

SOSYAL İNOVASYON AJANSI “CAMİ ESTETİĞİ FORUMU” İLE KÜLTÜR VE MİMARİYİ BULUŞTURDU

KÜLTÜR VE MİMARİ BULUŞTU
2024-01-23 16:19:13

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi ortaklığıyla toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler üretmek amacıyla kurulan Sosyal İnovasyon Ajansı, Yaşayan Cami Öğrenme Programı kapsamında Cami Estetiği Forumuna ev sahipliği yaptı. Uzman hocaların ve meraklı katılımcıların buluştuğu forum, cami estetiği ve kültürüne dair önemli bir farkındalık oluşturdu.
Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı, Cami Estetiği Forumuna ev sahipliği yaptı.
Türkiye İmam Hatipliler Vakfı ile Mimarlık Araştırmaları Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen Cami Estetiği Forumu Sosyal İnovasyon Ajansının Meram Yerleşkesinde ilgiyle takip edildi. Yaşayan Cami Öğrenme Programı kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerin bir parçası olarak düzenlenen forum, cami estetiği ve kültürüne katkıda bulunmak isteyen uzman konuşmacıları ve katılımcıları bir araya getirdi.
6 haftalık bir öğrenme sürecinin ardından düzenlenen forumda, Camilerin Tarihsel ve Kültürel Gelişimi, Camiler ve Toplumsal Dayanışmaya Katkısı, Sürdürülebilir Cami Estetiği-Mimarisi, Cami Mimarisi Tarihi ve Restorasyon ve Koruma gibi konularda eğitimler verilerek edinilen bilgilerin sahada tecrübe edilmesine fırsat tanıdı. Cami mimarisinin tarihsel süreci, kültürel gelişimi, değişimi ve aktarımı konularında geniş bir perspektif sunan eğitimlerde katılımcılar sorularını sorma ve bilgi alışverişi yapma fırsatı da buldu.
Sosyal İnovasyon Ajansı, Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi ortaklığıyla toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler üretmek amacıyla kuruldu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 30381

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR