Kapat !
Kevser Yazar Özince: Ek Zam Olmazsa Olmazımızdır

Kevser Yazar Özince: Ek Zam Olmazsa Olmazımızdır

AES Konya İl Temsilcisi Özince: Enflasyon Farkını ZAM Olarak Göstermeyi Kabul Etmiyoruz!

Kevser Yazar Özince: Ek Zam Olmazsa Olmazımızdır
2022-06-25 12:04:05

Anadolu Eğitim Sendikası Konya İL Temsilcisi Kevser Yazar Özince kamuoyuna açıklama yaptı

Özince açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Hazine ve Maliye Bakanı Sn Nureddin NEBATİ bugün TBMM'de katıldığı bütçe komisyonu görüşmelerinde memur artışlarının yaklaşık %40 olacağını açıklamıştır.

YETKİLİ Konfederasyonun 2022 yılı için %5+%7 artışa imza attığı toplu sözleşmede kamu çalışanları ve emeklileri zaten gerçekleri yansıtmayan TÜİK enflasyonun dahi altında kalmıştır.

2022 yılının ilk beş aylık enflasyonu bile TÜİK 'e göre %35,62'dir. 4 Temmuz'da açıklanacak Haziran ayı enflasyonunu da eklediğinizde zaten %40'lık bir enflasyon olacaktır. TÜİK enflasyonunu memura ZAM olarak göstermek KABUL EDİLEMEZ!

Ocak'tan itibaren en az bir maaş tutarında kaybı olan kamu çalışanlarının kayıpları karşılanmadan verilecek enflasyon farkı sorunu çözmeyecektir. Hissedilen enflasyonun çok daha fazla olduğu bir dönemde TÜİK verilerine göre verilecek olan enflasyon farkı yine ilk aylardan kül olacaktır.

Çok uzun yıllardan itibaren TÜİK enflasyon rakamlarının altında alınan artışlar nedeniyle zaten kamu çalışanları '0' zam almıştır. Artışlar olduğu yerde de saymamış, enflasyon verilerinin gerçeği yansıtmaması nedeniyle alım gücü her geçen yıl daha da azalmıştır.

Böyle bir ortamda verilecek olan enflasyon farkından önce geçmiş kayıplar karşılanmalıdır. Ardından enflasyon farkı verilmeli, kamu çalışanları ve emeklilerinin gerçek enflasyon altında kalmaması için de EK ZAM OLMAZSA OLMAZIMIZDIR!

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 39642

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ZENGEN GOL OLUP YAĞDI
ZENGEN GOL OLUP YAĞDI
EREĞLİ’DE EĞLENCE TAVAN YAPTI
EREĞLİ’DE EĞLENCE TAVAN YAPTI