İYİ PARTİ EREĞLİ İLÇE BAŞKANI ACAR, ESNAFI ZİYARET EDİYOR

İYİ PARTİ EREĞLİ İLÇE BAŞKANI ACAR, ESNAFI ZİYARET EDİYOR

.

İYİ PARTİ EREĞLİ İLÇE BAŞKANI ACAR, ESNAFI ZİYARET EDİYOR
2021-02-15 12:22:18

Konya'nın Ereğli ilçesinde vatandaşla bir araya gelen İYİ Parti Ereğli ilçe başkanı Amil Acar, vatandaştan dinlediği sorunları genel merkezine taşıyacağını ifade etti.

İlçe merkezinde esnaf ve vatandaşlar ile bir araya gelen Acar, açıklamasına terör örgütünü lanetleyip, 13 şehidimize rahmet dileyerek başladı. Acar açıklamasının devamında, Hangi köye, hangi mahalleye gidersek gidelim, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın sıkıntıları ortak, talepleri ise yıllardır karşılanmıyor. Bir kere en başta köy nüfusumuz gün geçtikçe azalıyor. Hükümet, gençlerimizi köylerde tutacak imkân ve gelir kapısı yaratmıyor. Geçtiğimiz yıllarda nüfusumuzun %34'ü kırsalda yaşıyorken, şimdilerde bu oran %8'e gerilemiştir. Yoksulluk ve çaresizliği hükümet eliyle gideremediğiniz bir ortamda haklı olarak vatandaşlarımız kente göçüyor. Pandemili günlerde önemi bir kez daha anlaşılan gıda tedariki, gıda da kendi kendine yeterli olmanın baş koşulu, köylerimizi canlı tutmaktır. Son derece ciddi bir konuda hükümetin gayri ciddi davrandığı, azalan köy nüfusuyla anlaşılmaktadır dedi.

KÖYLERDE GEÇİM TERİ, ÇARESİZLİK VAR

İYİ Parti mahalle delegelerinin hazırlamış olduğu raporlar doğrultusunda ilçedeki kırsal yerleşim alanlarına ziyaretlerde bulunduklarını ifade eden Acar, Muhtarlarımızla, vatandaşlarımızla ve işleri durma noktasına gelen esnafımızla bir araya gelerek, sıkıntılarını ve taleplerini dinledik, fikir alışverişinde bulunduk. Her yerde bir yoksulluk var, geçim derdi var. İşsizlik büyük bir sorun. Yol, içme ve kullanma suyu sorunu, tarlaların sulanamaması, zamlardan dolayı gübre, mazot alınamaması, ortak dertler. Düşünebiliyor musunuz? Toprağı terinle işleyeceksin, aylarca emek vereceksin, ancak ürettiğin ürünü hakkıyla satamayacaksın. Köyde yaşayan vatandaşlarımızın, emeğinin karşılığını alamadığı, hayat pahalılığı karşısında giderek yoksullaştığı bir dönemden geçiyoruz ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 72331

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi