HALİM SABAH SÜPÜRGELİK ÜZERİNE AÇIKLAMA YAPTI

HALİM SABAH SÜPÜRGELİK ÜZERİNE AÇIKLAMA YAPTI

Ereğli’de AGT Laminat Parke satışı yapan Sabah Orman Ürünleri İşletmecisi Halim Saban, Süpürgelik odanın makyajı dedi.

HALİM SABAH SÜPÜRGELİK ÜZERİNE AÇIKLAMA YAPTI
2021-05-01 10:25:28

Ereğlide AGT Laminant Parke ürünleri satışı ile faaliyetlerini sürdüren Sabah Orman Ürünleri Firması yetkili Halim Sabah, Hayatımızda Önemli Bir Yere Sahip Olan Süpürgelik Hakkında Bilinmesi Gerekenleri Anlattı...

Süpürgelik, genellikle evlerin duvarlarının en dip noktalarına uygulanan ve duvarlarla döşemeyi bir bütün haline getiren ürünlere verilen isimdir diyen Halim Sabah, sadece duvar diplerinde değil aynı zaman da farklı alanlarda da son derece aktif şekilde kullanılmaktadır. Süpürgeliklerin kullanım amacı ise duvar diplerinde oluşan kötü görüntüyü ortadan kaldırmaktır dedi.

Ereğlinin laminat parke tedarikçisi Halim Sabah, Süpürgelikler arasında en fazla tercih edilen ise laminat parke süpürgelik modelleridir. En fazla tercih edilmesinin sebebi ize zemine döşenmiş olan laminatlarla bir bütün olarak oldukça iyi bir görüntüye sahip olmasıdır. Zeminlerin kaplama işlemlerinin son adımı ise süpürgeliklerin duvar diplerine ve laminatların duvarla bitiştiği noktaya konması işlemidir. Bunların yanı sıra mutfakta bulunan tezgâhların üst kısımlarına da süpürgelikler kullanılmaktadır dedi.
Sabah, açıklamasını şöyle sürdürdü:

Süpürgelikler Hangi Alanlarda Kullanılır?
Süpürgeliklerin kullanım alanları oldukça geniş bir alan sahiptir. Bunun sebebi ise her süpürgeliğin aynı amaca hizmet etmemiş olsa bile farklı alanlarda farklı amaçlar için kullanılıyor olmasıdır. Hem duvar diplerinde kullanılırken hem de mutfaklarda bulunan tezgâhların üst kısımlarında da kullanılmaktadır. Bu sayede mutfaklarda bulunan tezgâhların daha şık bir görünüme sahip olması sağlanır. Ayrıca suyu sızdırmazlık özelliği de ön olana çıkarak tezgâh üstü süpürgelikler de bulunmaktadır. Bu nedenle farklı özelliklere sahip süpürgelik çeşitlerinin kullanım alanları oldukça geniştir.

Süpürgelik Çeşitleri Nelerdir?
Süpürgelikler, evimizin kullanım alanlarının hemen hemen her bölgesinde aktif olarak kullanılmaktadır. Kullanılan süpürgelikler sayesinde zeminlerin daha estetik bir görüntüye sahip olması sağlanır ve temizlik açısından da oldukça kolaylıklar sağlar. Bu nenle birbirinden farklı süpürgelik çeşitleri bulunmaktadır.
Süpürgelikler arasında kategorilere ayrılırken dikkat edilmesi gereken en önemli kriterler ise kullanılan malzemelerin yapısıdır. Bu nedenle farklı malzemelerden oluşan farklı süpürgelik çeşitleri bulunmaktadır. Hangi malzeme yapısından hangi süpürgelik modellerinin hangi alanlarında kullanıldığını belirlemek için yeterli bilgiye sahip olmak gerekir. Yeterli bilgiye sahip olanlar ise süpürgeliklerin hangi alana uygulanacağını bilerek daha doğru seçim yapacaktır.

Süpürgelik Çeşitleri
Ahşap süpürgelik
Alüminyum süpürgelik
Plastik PVC süpürgelik
Laminat süpürgelik
Masif süpürgelik
Pliüretan süpürgelik

Süpürgelik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Süpürgelik seçerken en dikkat edilmesi gereken noktaların başında renk uyumu gelmektedir. Renk uyumunda en önemli kriter ise tercih edilen zemin kaplamada kullanılan renktir. Öyle ki, süpürgelik ve zeminde kullanılan malzemenin renginin uyumlu olması gerekmektedir.
Doğru renk seçimi kapanması gereken birleşim çizgilerinin de kapatılarak daha doğal ve bir bütün olmasını sağlar
Doğru ölçüler ile uygulanan süpürgelikler de en önemli kriterler arasındadır. Bu nedenle doğru bir şekilde ölçülerin belirlenebilmesi de alanın büyüklüğü de oldukça önemli bir yere sahiptir.
Çiviyle duvarlara uygulanan süpürgelik modellerini tercih etmeniz durumunda daha uzun ömürlü ve daha dayanıklı olacağını unutmayın. Bu nedenle yapışkanla yapıştırılmış süpürgelik modellerinin aksine çivi işlemiyle uygulanan süpürgelikler dayanıklılık ve sağlamlık açısından çok önemlidir.
Bunların yanı sıra ahşap masif çeşitleri tercih edilen bir zemine uygulanabilecek en doğru süpürgelik çeşidi ahşap süpürgelik olmalıdır. Bu nedenle birbiriyle uyumlu ve tamamlayıcı olan süpürgelik modellerini seçmeniz hem dayanıklılık hem de görsellik açısından çok önemlidir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 86275

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki