Kapat !
HALİL ETYEMEZ 1 MAYIS MESAJI YAYINLADI

HALİL ETYEMEZ 1 MAYIS MESAJI YAYINLADI

Milletvekili Halil Etyemez: Alın Terinin Kutsallığına İnanıyoruz

HALİL ETYEMEZ 1 MAYIS MESAJI YAYINLADI
2022-05-02 13:51:17

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlayan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Helal rızık için çalışmayı ibadet gören bir medeniyetin temsilcileri olarak alın terinin kutsallığına inanıyoruz. İşçi ve memur kardeşlerimizin mali, özlük ve sosyal haklarında önemli reformlar yaptık. 1 Mayısı resmi tatil ilan ettik. Ülkemiz ve milletimiz için fedakarca çalışan işçilerimize, memurlarımıza ve tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun. dedi.
AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. İşçilerin, memurların ve tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlayan Konya Milletvekili Halil Etyemez, helal rızık için çalışan, üretime katkı sunun tüm emekçilere teşekkür etti.
1 Mayısın çalışanların sorunlarının dile getirilmesinde, çözüm yollarının geliştirilmesinde etkili olduğunu kaydeden Halil Etyemez, Türkiyenin büyümesi ve güçlenmesinde, ekonomik kalkınmada işçi ve memurların önemli roller üstlendiğini belirtti.
Helal rızık için çalışmayı ibadet gören bir medeniyetin temsilcileri olarak alın terinin kutsallığına inandıklarının altını çizen Milletvekili Etyemez, Bu bilinçle hareket ederek tüm emekçi kardeşlerimizin emeklerinin tam karşılığını almalarına, çalıma şartlarının iyileştirilmesine, yaşam standartlarının geliştirilmesine önem veriyoruz. Bu kapsamda önemli çalışmalar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. 1 Mayısı bazı marjinal gurupların tekeli gibi görülmesine son verdik. 2009 yılından itibaren 1 Mayısı resmi tatil ilan ederek tüm emekçi kesimlerince özgürce kutlanılmasını sağladık. 2010 yılında yapılan referandumla memurlarımıza toplu sözleşme hakkını getirdik. Sözleşmeli memurlarımızı kadroya aldık. Taşeron firmalardaki işçi kardeşlerimizi kadroya geçirdik. Başörtülü kardeşlerimizin kamuda özgürce çalışabilmesinin önünün açtık. Bunlar gibi çok sayıda önemli çalışmaya imza attık. 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmalarımızı da yakında tamamlayacağız. Tüm emekçi kardeşlerimizi desteklemeye, tüm çalışanlarımız ile omuz omuza olmaya devam edeceğiz. dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 47023

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ’DEKİ KAZADA MOTOSİKLET ÇARPIP YERE DÜŞÜRDÜ, OTOMOBİL EZDİ
EREĞLİ’DEKİ KAZADA MOTOSİKLET ÇARPIP YERE DÜŞÜRDÜ, OTOMOBİL EZDİ
Güney Kore’den Başkan Altay’a “Akıllı Şehir Liderlik Ödülü”
Güney Kore’den Başkan Altay’a “Akıllı Şehir Liderlik Ödülü”