Gönülal, onları her zaman hatırlamalıyız

Gönülal, onları her zaman hatırlamalıyız

.

Gönülal, onları her zaman hatırlamalıyız
2021-05-18 23:40:49

CHP Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal, engellilerle ilgili özel günlerde her yıl sorun ve taleplerin dile getirilip yeni sözlerin verildiğini ancak uygulamada sorunların devam ettiğini söyledi. Gönülal, ülkemizde sayıları milyonlarca olan engellilerin boş vaatler değil, hayatın içindeki sorunlarının çözüme kavuşturulmasını beklediğini belirtti.

Gönülal açıklamasında, engellilerin yaşadığı sorunların çözüm noktasının, onları sadece engelliler gününde gündeme getirmekle değil yılın 365 günü o gündemi sıcak tutmakta olduğunu belirtti

İLGİLİLEREMESAJ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal, yaptığı açıklamada, engelli vatandaşların yaşadığı sorunlar ile onların iktidardan ve toplumdan beklentilerine değindi.

SORUNLAR HER YIL ARTIYOR
Gönülal, ülkemizde her 7 kişiden birinin engelli olduğuna işaret etti. Buna karşın her bireyin de bir engelli adayı olduğuna vurgu yapan CHP ilçe başkanıo Gönülal, engelli vatandaşların sorunlarının her yıl artarken, çözümüne yönelik olumlu gelişmelerin olmadığını ifade etti.

AÇIKLAMA VAR, İCRAAT YOK
Engellilerle ilgili özel günlerde, engelli bireylerin sorunlarının tartışıldığını, yetkili kurumlardan açıklamalar yapıldığını ve her yıl aynı sözlerin verildiğini kaydeden Gönülal, ancak uygulamada sorunların halen devam ettiğini, engelliler günü geçince verilen vaatlerin unutulduğunu vurguladı.

SOSYAL HAYATA KATILIMDAKİ SORUNLAR
Engelli yurttaşların da diğer yurttaşların yararlandığı olanaklardan eşit bir şekilde yararlanması gerektiğine vurgu yapan Gönülal, ülkemizde engellilerin sosyal hayata katılımda yaşadıkları kısıtlamaların ne yazık ki önüne geçilemediğine işaret etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 89257

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
TALHA ÜZER BİR ANLAŞMAYA DAHA İMZA ATTI
TALHA ÜZER BİR ANLAŞMAYA DAHA İMZA ATTI
NEÜ ve BMMYK’dan “Kent Ekonomisi ve İltica Sistemi” Toplantısı
NEÜ ve BMMYK’dan “Kent Ekonomisi ve İltica Sistemi” Toplantısı