GENÇ KOMEK YAZ OKULU’NDA KAYIT HEYECANI BAŞLADI

GENÇ KOMEK YAZ OKULU’NDA KAYIT HEYECANI BAŞLADI

GENÇ KOMEK YAZ OKULU’NDA KAYIT HEYECANI BAŞLADI

GENÇ KOMEK YAZ OKULU’NDA KAYIT HEYECANI BAŞLADI
2024-06-11 13:47:53

Konya Büyükşehir Belediyesinin yüz yüze ve uzaktan eğitimle gerçekleştireceği Genç KOMEK Yaz Okulunda kayıt süreci başladı. 7-14 yaş arası binlerce öğrenciye geniş bir yelpazede çeşitli eğitimlerin verileceği Genç KOMEKte başvurular 25 Hazirana kadar komek.org.tr adresi üzerinden yapılacak.


Konya Büyükşehir Belediyesinin Konya genelinde gerçekleştireceği Genç KOMEK Yaz Okulu kayıtları başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) bünyesinde hizmet veren Genç KOMEKin her yaz döneminde kendisini yenileyen ve geliştiren yapısıyla çocukların ilgisini çekmeye devam ettiğini belirtti.

Bu ilginin kayıt dönemlerinde yapılan başvurularla kendini gösterdiğini ifade eden Başkan Altay, Bilgehanelerimiz, Lise Medeniyet Akademilerimiz ve Genç KOMEK gibi birçok eğitim birimimizle gençlerimizin eğitimine destek oluyoruz. Öğrencilerimiz Genç KOMEK Yaz Okuluna bu yıl da ister uzaktan ister yüz yüze eğitim seçenekleriyle başvuru yapabiliyor. Verimli ve eğlenceli bir yaz geçirmek isteyen 7-14 yaş aralığındaki tüm öğrencilerimizi 25 Hazirana kadar kayıt yaptırmaya davet ediyorum dedi.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Çocukların akademik ve sosyal becerilerinin geliştirilmesinin hedeflendiği Genç KOMEK Yaz Okulunun yüz yüze eğitim programında; Kuran-ı Kerim, Değerler Eğitimi, Resim, İngilizce, Arduino, Oyun Temelli Matematik, Tiyatral Etkinlik, Algoritma, Etkileşimli ve Hızlı Okuma, Akıl ve Zeka Oyunları, İp Sanatı, Kodlama, El İşi Teknikleri, Geleneksel Oyunlar, Bilgisayar Destekli Görsel Tasarım, Etamin, SketchUp, Makrome ve El Sanatları dersleri yer alıyor.

UZAKTAN EĞİTİM

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla uzaktan eğitim seçenekleri de sunulan Genç KOMEKte her yaş grubu için farklı branşlarda planlanan eğitim paketleriyle 25 kişilik sınıflarda eğitim veriliyor. Genç KOMEKin uzaktan eğitimine sadece Türkiyeden değil, dünyanın dört bir yanından öğrenciler de katılabiliyor. Genç KOMEKe önceki yıllarda Kanada, Fransa, İngiltere ve Mısır gibi çeşitli ülkelerden öğrenciler katıldı.

ÖĞRENCİLER KATILACAKLARI YARIŞMALARDA SÜRPRİZ HEDİYELER KAZANACAK

Yaz okulu boyunca öğrenciler, devamlılık, görev tamamlama ve değerler eğitimi yarışmalarında aldıkları puanlar ile sürpriz hediyeler kazanma fırsatı bulacak. Ödüller, her öğrencinin kendi yaş grubu içinde puanlanarak belirlenecek. Kazanılan ödüller, @komekkonya sosyal medya adresinde yayınlanan linkten öğrenilebilecek ve seçilen kurs merkezlerinden teslim alınabilecek. Konya dışından katılan öğrencilerin ödülleri ise kargo ile adreslerine gönderilecek.

DERS DIŞI ETKİNLİKLER

Genç KOMEK Yaz Okulu, eğitimlerin yanı sıra öğrencilere yüzme, oyun kampı, şehir oryantiringi, okçuluk, cimnastik, taekwondo ve halk oyunları gibi etkinlik ve aktiviteler de sunuyor. Ayrıca eğitimler boyunca Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma, 40 Hadis, Resim, Öykü, Fotoğraf, Sıfır Atık, Moda Tasarım, Akıl ve Zeka Oyunları, Yemek ve Sıfır Atık gibi yarışmalar da planlandı.

KENT ORMANI VE DUTLUKIRDA OYUN KAMPLARI

Beyşehir Yolu üzerindeki Kent Ormanında ve Meram Dutlukırda yaz okulu öğrencileri için oyun kampları kurulacak. 14 parkurluk istasyonları oluşacak oyun kamplarında; Survivor Parkuru, Refleks, Plinko, Çarkıfelek, Basketbol Atışı, Tırmanma Duvarı, Lobut Devirme, Halk Oyunu, İlk Yardım İstasyonu, Langırt, Okçuluk, Sihirli Labirent, Çubuk Yakalama, Kuyruk Yakalama gibi oyun istasyonları çocuklarla buluşacak.

ÖZEL GENÇ KOMEK KAPSAMINDA DEZAVANTAJLI ÖĞRENCİLERE YÖNELİK EĞİTİMLER

Genç KOMEK Yaz Okulu, dezavantajlı öğrencilere yönelik özel eğitimler de gerçekleştiriyor. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlama amacıyla tasarlanan program dezavantajlı gruplara özel destek ve rehberlik sağlamayı hedefliyor. Özel eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilerin kayıt işlemleri Mevlana Kültür Merkezinde yüz yüze gerçekleşiyor.

7-14 yaş arası çocuklara kaliteli ve kapsamlı bir eğitim sunarak onların kişisel ve akademik gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan Genç KOMEK Yaz Okulunda kayıtlar komek.org.tr adresinden 25 Hazirana kadar devam edecek.

GENÇ KOMEK YAZ OKULU’NDA KAYIT HEYECANI BAŞLADI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 10255

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor