FADIMANA CAN YAZDI: ÖTEBERİ

FADIMANA CAN YAZDI: ÖTEBERİ

Okunası bir yazı...

FADIMANA CAN YAZDI: ÖTEBERİ

Fadimana Can

2021-08-27 11:46:35

Bir şehirden bir şehre yolcuk eden yaşlı çift yalvarıyor görevlilere: Ne olursunuz, bizi bırakın. Öteberim var, kokar, gözünü sevdiğim. Perişan oluruz biz buralarda...

Açıkgöz, anasının gözü olmakla övünür çoğumuz. Kelimelerin öz anlamı üzerinde durmayız, bilmeyiz. Öteberi, önemsiz ufak tefek şeyler. Burada öteberi sanırım otobüsteki insanlar... Çift bagajdaki gıda maddelerine çok para vermişler. Öteberi derken bir yandan, bir yandan da çok değerli (!) Öyle ki insandan değerli.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde durdurulan araçta, Jandarma ekiplerince Covid-19 tedirleri kapsamında sürücü ve yolcuların HES Kodu sorgulaması yapılıyor. Otobüste seyehat eden kadının PCR Testinin pozitif olduğu anlaşılıyor.
Dikkatli davranmak aklın gereğidir. Olası olumsuz durumlar için gereken önlemler alınmalıdır. Dibi görünmeyen sudan geçme.
Ölüm mü var burada? diyor koca (!)

Haksız olduğunu için için bildiren vicdan gerek insana. Dünya tükenir, yalan tükenmez. Aklın yolu birdir oysa. Herkesin arşınına göre bez verilmez. Herkes genel kurallara uymakla birbirini korur aslında. Yalnız yaptıklarımızdan değil yapmadıklarımızdan da sorumluyuz.
Moliere.

Az ateş çok odunu yakar.
Ağlamak para etmez
Giden geri gelmez.
Son pişmanlık neye yarar?
CanFadimana

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 14628

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Necmettin Erbakan Üniversitesi Bayramlaşma Programında Bir Araya Geldi
Necmettin Erbakan Üniversitesi Bayramlaşma Programında Bir Araya Geldi
28 İLÇEDE BÜYÜKŞEHİR YAZ SPOR OKULLARI KAYIT HEYECANI BAŞLADI
28 İLÇEDE BÜYÜKŞEHİR YAZ SPOR OKULLARI KAYIT HEYECANI BAŞLADI