FADİMANA CAN: BU SESE KATLANILIR

FADİMANA CAN: BU SESE KATLANILIR

.

FADİMANA CAN: BU SESE KATLANILIR
2021-08-10 00:40:48

Birkaç kocaman kamyon kornalarını düğün alayındaymışçasına çalıp duruyor. Yanlarında küçücüğüz, ses yüksek... Normal zamanda rahatsızlık verecek olan bu sesler görenin yüzünü güldürüyor. Çünkü bunlar YARDIM MALZEMELERİ ile dolu. Bir bando takımı, mehteran takımı gibi gurur veriyor. Örnek olsun diye coşkuyla yol alıyorlar. diyor duyarlı gazeteci Bahri Can.
Yara sıcakken sarılır. Türk milleti, Türk milletine hep enerji olmuştur. Olmaya da devam ediyor.
Her şeyin yokluğu yokluktur. Neye ihtiyaç varsa gidermeye çalışmak yaşamın gereğidir.
Güzel Türkiye Cumhuriyetimin güzel insanları. Hadi diyorlar, gözyaşı kurumadan hatta akmadan uzatalım yardım elimizi. Acı hepimizin, hepimiz yandık.
Görev, içinde bulunduğumuz saatin istediği şeydir, diyor Goethe. Görevimizi anlamalı, bilmeliyiz. Geleceğimizin daha iyi olmasının yolu da bugünün iyi olmasından geçiyor.
Yardım elinde avucunda olanı vermekten öte, yardım önlemdir bence. Yoğurdu üfleyerek yeme vaktimiz geldi de geçiyor...
Düşünceli, kendini bilen insan ağaca meyvesiz de olsa zarar vermez. Atasözümüz, Ağacın yemişini ye, kabuğunu soyma. der.
Ağaç, çiçek ve yeşillik uygarlık demektir. diyen Atatürk ne güzel bir noktaya parmak basmıştır. Uygarlık, varlıkla olur.
Diken battığı yerden çıkar. Ne sebeple olursa olsun, yangınların çıkış nedenlerini bertaraf etmeli, ağaçlandırma çalışmaları bilinçli bir planlama ile eşgüdümlü olarak yapılmalıdır.
Bugünkü haline dönmesi çok zor ama başarabiliriz. Belki de daha da güzelleştirebiliriz. Neden olmasın? Terlemeden içilmez, ekilmeden biçilmez.
Görüş yoksa
Hissedilmez karanlık
Canlıları besleyen
Aydınlık...
CanFadimana

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 62487

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Necmettin Erbakan Üniversitesi Bayramlaşma Programında Bir Araya Geldi
Necmettin Erbakan Üniversitesi Bayramlaşma Programında Bir Araya Geldi
28 İLÇEDE BÜYÜKŞEHİR YAZ SPOR OKULLARI KAYIT HEYECANI BAŞLADI
28 İLÇEDE BÜYÜKŞEHİR YAZ SPOR OKULLARI KAYIT HEYECANI BAŞLADI