EZELDEN EBEDE TÜRK DEVLET AKLI

EZELDEN EBEDE TÜRK DEVLET AKLI

EZELDEN EBEDE TÜRK DEVLET AKLI

EZELDEN EBEDE TÜRK DEVLET AKLI

Gökmen Uçak

2021-11-22 19:34:00

Üst Akıl diye bir kavram insanların dilinde dolanır durur. Bu Üst Akıl kimilerine göre Masonlar, kimilerine göre İlumunati, kimilerine göre ise çok farklı tarikatlar ya da ABD ve İsrail gibi devletler. Dünyayı bunların yönettiği ve hiçbir gücün bunların ya da bu üst aklın üstünde olamayacağı anlatılır. Her şey bu üst aklın kontrolündedir. Ve bunların gücü inanılmazdır. Hatta zaman zaman bilinçli veya bilinçsiz bu üst aklın ve yukarıda sayılan grupların propagandası yapılarak bu üst akıl imajı canlı tutulur.

Peki, tüm bunlar olurken Yüce Türk Devleti ne yapıyor ya da hiçbir etkisi ve yetkisi yok mu? Aslında bunun cevabı açıktır. Tabi ki Türk Devlet tarihi neredeyse insanlık tarihi ile aynı olan Yüce Türk Devletinin bir etkisinin ve yetkisinin olmaması düşünülemez. Geçmişten günümüze Türk Devleti ve Türk Devlet Aklı her daim aktif olarak dünyadaki tüm olaylarda aktif olarak görev almıştır. Aslında Türk Devleti kavramını da açıklamak gerekir. Türk Devleti dediğimizde sadece günümüzde olan Türk Devletlerini anlamamak gerekir. Çünkü Türk Devleti kavramı Türk Devlet Aklını ve bu aklın tüm Türk dünyası ve dünyadaki etkisini ifade eder. Burada yine hükümet ve devlet kavramlarını karıştırmamak gerekir. Hükümetler değişebilir. Politikalar değişebilir. Ama Türk Devlet Aklı her daim bir hedef doğrultusunda iş ve işlemlerine devam eder. Bunu böyle derin devlet tarzı düşünmemek gerekir. Çünkü bugüne kadar kurulan bütün Türk Devletlerinin içinde bulunan bu Akıl imkân ve şartlar dâhilinde o devletin içinde dünyanın o günkü durumuna göre gerekli çalışmalarda bulunmuştur.

Türk Devlet Aklının kaynağı nedir? Bu sorunun cevabı kadim Türk isminde saklıdır. Türk isminin kaynağı çeşitli kaynaklarda çeşitli şekillerde açıklanmış olsa da aslı şu şekildedir. Türk ismi Hazreti Âdemin torunu olan kişinin ismidir. Bu kişi de Habilin soyundan gelen ve Haktan yana olan kişidir. Bu açıdan da Âdem devrinden bu yana Türk milleti vardır ve kıyamete dek var olmaya devam edecektir. Türkün de bir oğlu olmuştur. Bu kişinin ismi de Tumin Turandır. Aslında bu kişi günümüzde Hızır olarak bilinen kişidir. Evet, yanlış okumadınız birçok yerde geçen ve Kuranda da Kehf Suresinde geçen kişi aslı ve nesli Türk olan Türkün oğlu Tumin Turandır. İşte Türk Birliğini ifade eden Turan ülküsü bu isimden gelmektedir. Çünkü Tumin Turan yani Hızır ilk kapsamlı devlet teşkilatını ve ordu sistemini kurmuştur. Bugün Aksakallılar olarak anılan ve aslı On Altılar (16) Meclisi olan danışma meclisini de kuran yine Hızır yani Tumin Turandır.

Tarihte şeytandan yana olan ve şeytanla iş birliği yaparak Haktan yana olan Türk Devletini yok etme planını da ilk defa Kabilin soyundan olan Ezrael isimli kişi yapmıştır. Tarihte düzenli ordular arasında yapılan ilk Hak batıl savaşı budur. Hızırın ve ordusunun zaferiyle sonuçlanmıştır. O tarihten bu yana da şeytan ve taraftarları Türk Milletine ve devletine düşman olmuşlardır. Bugünde bu düşmanlık tüm şiddetiyle devam etmektedir. Savaşın olduğu topraklar ise Anadolu toprakları ve İstanbuldur. Evet İstanbul. İstanbulu kuran da Tumin Turan yani Hızırdır. Kehf suresinde geçen iki denizin birleştiği yerde buluştular ayetindeki iki denizin birleştiği yer Hızırın kurduğu İstanbul şehridir.

İşte tarih boyunca Hızırın kurduğu bu sistem Türk Devlet aklı olarak kurulan tüm Türk Devletlerine sirayet etmiştir. Özellikle 16lar Meclisi (ki bu meclis aslında göz önünde olan bir yapı değildir) Türk Devlet aklının her çağda temsilcisi olmuş ve buradaki bilge kişiler Türk Devlet aklını temsil etmiştir. Dün olduğu gibi bugün de gerek zahirde gerek batında Türk Devlet aklı her daim aktiftir. Dünya da olan olaylar hiçbir şekilde şeytanın uşaklığını yapan yapıların ve kişilerin tek başına yönlendirmesiyle olmaz. Mutlaka Türk Devlet Aklının müdahalesi de vardır. Bu müdahale bazen görünür bazen görülmez. Zannedilmesin ki şer odakları her türlü planı programı yapacak ve Türk Devlet Aklının buna müdahalesi olmayacak. Tabi dünya imtihan dünyası her şey de istenildiği gibi olmayabilir. Ama önemli olan bu şartlar dâhilinde Haktan yana olmaktır. Yüce Türk Devleti ve Necip Türk milleti her daim Haktan yana olmuştur. Hatta Kuran da Nahl Suresi 16.(onaltıncı) suredir. Bu surenin 16.(onaltıncı) ayet ise şu şekildedir: Onlar yıldızlarla da yol bulurlar.(Nahl Suresi 16)

İşte burada da Türk Devlet Aklına işaret vardır. Bilindiği gibi tarihte 16 büyük Türk Devleti kurulmuştur. Ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı forsunda bu devletler 16 yıldız ile ifade edilir. 16. sure olan Nahl Suresinin 16. ayetinde de yıldızlara ve yol bulmaya atıf yapılmış olması ilginçtir. Bir yönüyle Yüce Türk Devletine işaret edilmiştir. Şu unutulmamalıdır ki bu dönemde ve yakın bir tarihte Atatürkün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletinin liderliğinde Türk Birliği kurulacaktır. Bu bir masal veya hikâye değildir. Bu bir hakikattir. Aslında dünyada dönen tüm şer işlerin tek amacı işte bu Türk Birliğini kurdurmamak üzerinedir. Çünkü bu birliğin kurulması demek Şer güçlerin mağlubiyeti ve Hakkın galip gelmesi demektir. Ama ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar buna engel olamayacaklar. Merhum Mehmet Akifin İstiklal Marşımızda belirttiği gibi: Doğacaktır Sana vaat ettiği günler Hakkın- Kim bilir belki yarın belki yarından da yakın. Yine Mareşal Mustafa Kemal Atatürk bir sözünde bu hakikati şöyle dile getirmiştir: Türk Birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım.Türk Birliğineinanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarınıTürkBirliğiyle açacaktır.

Allah yardımcımız, Hızır yoldaşımızıdır. Ne Mutlu Türküm Diyene.

Gökmen UÇAK

Psikolojik Danışman-Yazar

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 28041

Kullanıcı Adı

  • Şerafettin cebe
    22 Kasım 2021 Pazartesi

    Bu millet akil insanları da gördü


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Op. Dr. Durdane Güner Kara: Sağlıklı yaşam anne karnında başlıyor
Op. Dr. Durdane Güner Kara: Sağlıklı yaşam anne karnında başlıyor
Uzm. Dr. Zafer Yılmaz ERTÜRK, Çocuk kışın daha sık hastalanır
Uzm. Dr. Zafer Yılmaz ERTÜRK, Çocuk kışın daha sık hastalanır