Etyemez’den Kutlama Mesajı

Etyemez’den Kutlama Mesajı

Milletvekili Halil Etyemez: Ramazan Bayramı, Salgının ve Mescid-i Aksa’daki Zulmün Son Bulmasına Vesile Olsun 

Etyemez’den Kutlama Mesajı
2021-05-14 21:46:41

Ramazan Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulunan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Aziz milletimizin ve tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Bu mübarek günlerin koronavirüs salgınının sona ermesine ve Mescid-i Aksadaki İsrail zulmünün son bulmasına vesile olmasını diliyorum. dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Ramazan Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir Ramazan ayının daha geride kalarak bayrama ulaşıldığını belirten Konya Milletvekili Halil Etyemez, bayramların kardeşlik duygularının arttığı önemli anlar olduğunu söyledi. Ramazan Bayramının tüm hanelere, Türkiyeye ve İslam dünyasına huzur, mutluluk, sağlık ve hayırlar getirmesini dileyen Milletvekili Halil Etyemez, mazlum coğrafyalarda akan kan ve gözyaşının durması temennisinde bulundu.

KURALLARA UYARSAK ZORLU SÜREÇTEN ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKACAĞIZ

Koronavirüs salgını nedeniyle bayramlaşamayacak olmanın burukluğunu yaşadıklarını kaydeden Milletvekili Etyemez, bu zor günlerin en kısa zamanda geçeceğine inandığını ifade etti. Halil Etyemez, Gönlümüz, geçmiş bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimizle bir ve beraber olmayı isterdi. Ancak dünyamız, milyonlarca insanın canına mal olan koronavirüs salgını nedeniyle sancılı bir dönemden geçmektedir. Hep birlikte, tüm tedbirleri alarak, azim ve ümitle, sabır ve metanetle koronavirüsle mücadeleye devam ediyoruz. Yarınlarımızın daha güzel ve sağlıklı olması için bugün biraz daha sabretmemiz gerekiyor. Dikkatli davranır, kurallara uyar, maske-mesafe-temizlik hassasiyetine riayet edersek Allahın izni ile bu zorlu süreçten de alnımızın akıyla çıkacağımız muhakkaktır. İnşallah en kısa sürede bu sıkıntılı süreci atlatacak, birlikte başaracağız. dedi.

MESCİD-İ AKSA KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

İsrailin Mescid-i Aksadaki saldırılarına değinen Etyemez, İsrailin saldırılarla devlet terörü işlediğini vurguladı. İsraili şiddet ve nefretle kınadıklarının altını çizen Etyemez, İnsanlıktan nasibini almamış İsrail, şiddet ve kandan beslendiğini masum insanları katlederek bir kez daha gösterdi. İsrail, döktüğü masum insanların kanında boğulacaktır. Mescid-i Aksa bizim ilk kıblemiz, kırmızı çizgimizdir. Türkiye olarak daima Filistinli kardeşlerimize yapılan zulmü haykıracak, hiçbir zaman susmayacağız. Filistinli kardeşimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Bütün Müslümanların ortak davası olan Mescid-i Aksanın, Kudüsün özgürlüğüne kavuşturulması, en önemli görevimizdir. İsrailin Mescid-i Aksa, Kudüs, Gazze ve Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı, İslam ülkeleri ivedi olarak harekete geçmelidir. Cenab-ı Hakk'tan zulme uğrayan bütün kardeşlerimize en yakın zamanda bir kurtuluş kapısı açmasını niyaz ediyorum. Bu mübarek günlerin koronavirüs salgınının sona ermesine ve Mescid-i Aksadaki, Filistindeki İsrail zulmünün son bulmasına vesile olmasını diliyorum. diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 52899

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
TALHA ÜZER BİR ANLAŞMAYA DAHA İMZA ATTI
TALHA ÜZER BİR ANLAŞMAYA DAHA İMZA ATTI
NEÜ ve BMMYK’dan “Kent Ekonomisi ve İltica Sistemi” Toplantısı
NEÜ ve BMMYK’dan “Kent Ekonomisi ve İltica Sistemi” Toplantısı