EREĞLİ ERMENİ BİR VATANDAŞINI KAYBETTİ

EREĞLİ ERMENİ BİR VATANDAŞINI KAYBETTİ

EREĞLİ TARİHİNDEN BİR YAPRAK DAHA KOPTU

EREĞLİ ERMENİ BİR VATANDAŞINI KAYBETTİ
2020-05-15 21:05:29
İzlenme : 11284

Ereğli tarihinde önemli bir yerleri olan Ermeni asıllı, Ereğlide doğmuş büyümüş kişiler, her ne kadar da Ereğlide Ermeni mezarlıkları olsa da bir bir Ereğliden ayrıldılar.
Aslen Ereğlili olan ve İstanbul'da yaşayan
Bakırcı Artin Usta'nın oğlu, Ayakkabıcı Gülbenk Kürkçüoğlu'nun damadı, Dikranuhi Mıhçı eşi, Sultan ve Murad Mıhçı babaları AGOP MIHÇIda Ereğliyi terk eden Ereğlili Ermenilerdendi.
Gazetemizin sosyal medya hesabından duyurduğumuz ölüm haberi üzerine yüzlerce kişi başsağlığı diledi. Agop Mıhçının ölümü, Ereğlide kaldığı süre içiresinde çok samimi ilişkiler kurduğu ve halen Ereğlide yaşayan dostları arasında üzüntü ile karşılandı.
Mıhçı ailesi adına eşi Dikranuhi Mıhçı, çocukları Murat-Sultan Mıhçı, Torunları Talin, Zakir, Nevruz Mıhçı, sosyal medyadan bir paylaşım gerçekleştirerek; Sevgili babamızın vefaatını derin teessürle bildiririz. Cenazesi Hasanpaşa Ermeni Mezarlığına Defnedilecektir denildi.
Salgın hastalık nedeni ile cenazenin sadece aile arasında gerçekleştirilecek bir törenle defnedileceği de belirtildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 92886

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Tamer Gümüş ‘O anı’ görüntüledi
Tamer Gümüş ‘O anı’ görüntüledi
Ordu’da Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi yarışması
Ordu’da Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi yarışması