Münif info

Kapat !
Ereğli Belediyesi Depremin Yaralarını Sarmak İçin Her Yerde

Ereğli Belediyesi Depremin Yaralarını Sarmak İçin Her Yerde

Ereğli Belediyesi Depremin Yaralarını Sarmak İçin Her Yerde

Ereğli Belediyesi Depremin Yaralarını Sarmak İçin Her Yerde
2023-02-09 16:13:00
İzlenme : 103

Ereğli Belediyesi ülkemizde Kahramanmaraş merkezli 10 İlde yaşanan ve büyük yıkıma sebep olan depremin ilk anından itibaren canhıraş bir şekilde çalışıyor.

İlk etapta toplanma merkezleri olarak Oğuz Ata Sosyal Tesisleri, Belediye Kültür Merkezi ve Bolkar Düğün Salonu toplanma merkezi olarak belirlenip Ereğlililerin tedbir olarak evlerinden çıktıklarında buralara gelmeleri istenerek soğuk havada kalmalarının önüne geçti. Ayrıca Toplanma merkezlerinde vatandaşlara sürekli sıcak çorba, çay ve yemek ikramında da bulunuldu. Kültür Merkezinde Kaymakamlıkla iş birliği ile başlatılan yardım kampanyasının yanı sıra deprem bölgelerine gönderdiği 5 adet iş makinası, cenaze yıkama aracı, jeneratör aracı ve 55 kişilik arama kurtarma ekibiyle depremin yaraları sarma noktasında kıymetli bir çaba ve gayret gösteriyor. Kültür Merkezinde toplanan kuru gıda, kıyafet ve hırdavat malzemeleri deprem bölgesine tırlarla taşınarak depremzede vatandaşlara bizzat dağıtılıyor. Bununla birlikte araçlar ve ekipler ihtiyaç olan noktalara anında giderek AFADın yürüttüğü çalışmalara büyük destek veriyor. Ayrıca Ereğli Belediyesi Ereğliye gelecek depremzedeleri misafir etmek için 710 07 07 numaralı hat üzerinden ulaşımları ile barınmalarına olanak sağlamaya çalışıyor ve her an acil ihtiyaç listeleri ile daha çok işe yarayacak malzemelerin getirilmesi noktasında halkı uyarıyor.

Tüm bunların yanında deprem bölgelerine destek için giden ve Ereğlide mola veren askerlere ve polislere Ereğli Belediyesi tarafından ikramlarda bulunarak uğurlanıyorlar.

Özellikle Kültür Merkezinde gönüllü gençler, kadınlar, Ereğlili tüm vatandaşlar gelen malzemeleri tek tek ayırarak paketliyor ve özenle tırlara yükleniyor. Ereğli Belediyesi ve Ereğli halkı tek yürek olarak el ele büyük bir destek örneği gösteriyor. Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu da her an sahada çalışmaları an be an takip ediyor. Gönüllülük esasına göre çalışan herkese ve deprem bölgesinde hizmet veren ekiplerine teşekkür eden Başkan Oprukçu; bu birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun her türlü zorlukların üstesinden gelecek kudreti aziz Türk Milletine verdiğini ifade etti.

#DEPREM

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 57422

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA