Kapat !
Erdoğan 2023’ü Mevlana Yılı İlan Etti Başkan Altay Teşekkür Etti

Erdoğan 2023'ü Mevlana Yılı İlan Etti Başkan Altay Teşekkür Etti

Başkan Altay 2023’ü Mevlana Yılı İlan Eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Teşekkür Etti

Erdoğan 2023’ü Mevlana Yılı İlan Etti Başkan Altay Teşekkür Etti
2023-01-21 14:37:22

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle Hazreti Mevlananın ölümünün 750nci yılı olan 2023 yılının Mevlana Yılı olarak ilan edilmesi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana teşekkür etti. Başkan Altay, Aynı zamanda Cumhuriyetimizin 100. yılı olan ve Türkiye Yüzyılı vizyonuyla çağa yön verecek 2023, ülkemiz ve Konyamız açısından çok önemli bir yıl olacak. Vuslatın 750nci yılı olan 2023 yılının Mevlana Yılı olarak kutlanmasını ilan eden Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2023ün Hazreti Mevlananın vuslatının 750. Yılı olması nedeniyle Mevlana Yılı olarak kutlanması için genelge yayımlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana teşekkür etti.

Büyük İslam alimi ve filozofu Mevlana Celaleddin-i Ruminin Konyadan tüm dünyaya ve insanlığa yayılan sevgi, hoşgörü ve kardeşlik anlayışının sınırları ve çağları aştığını belirten Başkan Altay, 2023ün Hz. Mevlananın ahirete irtihalinin 750nci yılı olduğunu hatırlattı.

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Mevlana felsefesini tüm insanlığa en güzel ve en doğru şekilde anlatmak maksadıyla önemli çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Başkan Altay, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın yüksek tensipleriyle vuslatın 750nci yıl dönümü olan 2023 yılının Mevlana Yılı olarak kutlanması kararı alındı. Bu kapsamda yıl boyunca Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığımız koordinasyonunda yurt genelinde ve yurt dışında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de bu konuda üzerimize düşeni yapacağız. Aynı zamanda Cumhuriyetimizin 100. yılı olan ve Türkiye Yüzyılı vizyonuyla çağa yön verecek 2023ün, ülkemiz ve Konyamız açısından çok önemli bir yıl olacak. Vuslatın 750nci yılı olan 2023 yılının Mevlana Yılı olarak kutlanmasını ilan eden Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Vuslatın 750. Yılı hayırlara vesile olsun inşallah. ifadelerini kullandı.

#MevlanaYılı

Erdoğan 2023’ü Mevlana Yılı İlan Etti Başkan Altay Teşekkür Etti

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 27071

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ZENGEN GOL OLUP YAĞDI
ZENGEN GOL OLUP YAĞDI
EREĞLİ’DE EĞLENCE TAVAN YAPTI
EREĞLİ’DE EĞLENCE TAVAN YAPTI