BİK Analitik’in kalitesi TSE tarafından tescillendi

BİK Analitik’in kalitesi TSE tarafından tescillendi

BİK Analitik’in kalitesi TSE tarafından tescillendi

BİK Analitik’in kalitesi TSE tarafından tescillendi
2024-05-15 13:03:16

İnternet haber sitelerinin ziyaretçi trafiklerini ölçümleyen BİK Analitik, TSEnin test süreçlerini başarıyla geçerek TS ISO/IEC 25051 Standardı Belgelendirmesini almaya hak kazandı.
Basın İlan Kurumunun görev alanında bulunan resmi ilan yayımıyla alakalı internet haber sitelerinin ziyaretçi trafiklerini ölçümleyen BİK Analitikin, TS ISO/IEC 25051 Standardı Belgelendirmesi için Türk Standartları Enstitüsüne (TSE) yapılan başvuru sonuçlandı. BİK Analitik, yazılım paketlerinin kalite gereksinimlerini, bu paketlerin test dokümanlarının ne tür özelliklere sahip olması gerektiğini ve yazılım paketlerinin uyumluluk değerlendirmeleri için gerekli talimatları açıklayan uluslararası bir standart olan TS ISO/IEC 25051 belgesini alarak kalitesini tescillemiş oldu.
BİK Analitik test süreçlerini başarıyla geçti
TS ISO/IEC 25051 standardı belgesi için 23 Kasım 2023 tarihinde TSEye başvuru yapıldı. Başvurunun ardından Kurum üst yönetimi ve ilgili müdürlükler uyum süreci ve denetleme ile ilgili hazırlık sürecini tamamladı.
Belgelendirmenin ilk aşaması olan test sürecinde istenilen belgeler ve test senaryoları hazırlandı. BİK Analitik uygulamasının fonksiyonel test senaryoları 20 Şubat 2024 tarihinde TSEye gönderildi ve olumlu sonuç alındı.
Belgelendirme denetimi olumlu sonuçlandı
İkinci aşama olarak 26 Nisan 2024 tarihinde Kurumumuz Genel Müdürlüğünde TSE uzmanları tarafından yapılan belgelendirme denetimi de olumlu sonuçlanınca evraklar TSE komitesine sunuldu.
TSEnin 13 Mayıs 2024 tarihindeki komite toplantısında TS ISO/IEC 25051 standardı belgesini almaya hak kazanan BİK Analitik, 15 Mayıs 2024 tarihinde TSEnin web sitesinde bulunan TSE Belgeli Firmalar Sorgulama alanında yerini aldı.
BİK Analitik yazılımı daha önce Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenmişti.
Haber Merkezi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 90708

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA