intro

Kapat !
BAŞKAN UĞUR İBRAHİM ALTAY ÖDÜLÜNÜ ALDI

BAŞKAN UĞUR İBRAHİM ALTAY ÖDÜLÜNÜ ALDI

Dünyanın En Prestijli İnsan Yerleşmeleri Ödülü Başkan Altay’a Takdim Edildi

BAŞKAN UĞUR İBRAHİM ALTAY ÖDÜLÜNÜ ALDI
2022-10-03 22:19:35

UCLG Eş Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Dünya Habitat Günü etkinlikleri kapsamında dünyanın en prestijli ödülleri arasında gösterilen BM UN-Habitat Onur Parşömeni Ödülü aldı. Ödülü UCLG adına aldığını belirten Başkan Altay, Özellikle Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin şehirlerimizde uygulanmasıyla ilgili bugüne kadar çok gayret gösterdik bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Bu ödülü almak bizim için çok kıymetli. Tüm UCLG ailesi adına teşekkür ediyorum. dedi.

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Eş Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altaya BM UN-Habitat Onur Parşömeni Ödülü verildi.

Küresel Dünya Habitat Günü etkinlikleri kapsamında Birleşmiş Milletler (BM) İcra Direktörlüğü Başkanlığı ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğindeki program; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UN-Habitat İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif, belediye başkanları ve çok sayıda ülkeden temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

BM UN-Habitat Onur Parşömeni Ödülünü Maimunah Mohd Sharifin elinden alan Başkan Altay, yaptığı konuşmada misafirperverliğinden dolayı UCLG-MEWA Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaza ve Sharife teşekkür etti.

BÖYLE BİR ÖDÜL BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ

Başkan Altay, Bu ödülü başkanlığını ve eş başkanlığını yürüttüğüm UCLG adına alıyorum. Dünya Belediyeler Birliği yedi kıtada, 240 binden fazla üyesi olan yerel yönetimlerin en güçlü örgütü. BMde de yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Özellikle Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin şehirlerimizde uygulanmasıyla ilgili bugüne kadar çok gayret gösterdik bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Ayrıca pandemi döneminde ve iklim değişikliğinde gördük ki yerel yönetimler, merkezi hükümetlerin en önemli paydaşları. Kriz anında birlikte hareket etmemiz bizim için kıymetli ve önemli. Ayrıca bu yıl Habitatın da mottosu olan ‘Boşluğa Dikkat Et, Kimseyi ve Hiçbir Yeri Geride Bırakma yerel yönetimlerin ve UCLGnin en önemli önceliklerinden birisi. Böyle bir ödülü almak bizim için çok kıymetli. Tüm UCLG ailesi adına teşekkür ediyorum. diye konuştu.

UN-HABITAT ONUR PARŞÖMENİ ÖDÜLÜ

UN-Habitat Onur Parşömeni Ödülü Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Programı (UN-Habitat) tarafından verilen, Birleşmiş Milletler tarafından dünyanın en prestijli insan yerleşmeleri ödülüdür. Ödülün amacı, insan yerleşimleri, barınma sağlanması, yoksulluk içinde yaşayan ya da yerinden edilmiş insanların kötü durumlarına dikkat çeken, insan yerleşimlerini geliştiren ve iyileştiren girişimleri onurlandırmak ve takdir etmektir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 54086

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ