Başkan Altay: “Konya Büyükşehir Olarak Her Zaman Yanınızdayız”

Başkan Altay: “Konya Büyükşehir Olarak Her Zaman Yanınızdayız”

Vali Özkan ve Başkan Altay LGS’de Türkiye Birincisi Olan Konyalı Öğrencilerle Buluştu

Başkan Altay: “Konya Büyükşehir Olarak Her Zaman Yanınızdayız”
2024-07-05 14:29:19

Vali Özkan ve Başkan Altay LGSde Türkiye Birincisi Olan Konyalı Öğrencilerle Buluştu

Başkan Altay: Konya Büyükşehir Olarak Her Zaman Yanınızdayız

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Liselere Geçiş Sistemi Sınavında 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Konyalı öğrencilerle bir araya geldi. Vali Özkan, öğrencilerin bütün soruları doğru cevaplandırarak tam puan almasının önemli bir başarı olduğuna belirterek dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Başkan Altay, Konyada başarı ortalamasının artıyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gösterdikleri başarıdan dolayı öğrencilere, ailelere ve onların başarısında emeği olan öğretmenlere ve idarecilere teşekkür etti. Başkan Altay, Konyanın her alanda öne çıkması için gayret sarf ediyoruz. Bunların en başında da eğitim-öğretim geliyor, nitelikli insan kaynağı geliyor. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Yiğit, LGSde Konyanın 20 birinci çıkartmasının gurur verici olduğunu söyledi.

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavında Türkiye birincisi olan Konyalı öğrencilerle bir araya geldi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Taş Binada gerçekleşen buluşmada konuşan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, 2024 LGSde 20 Türkiye birincisi çıkarmasının Konya için çok gurur verici Öğrencilerin zor bir süreçten geçtiğinin altını çizen Başkan Altay şöyle devam etti:
Özellikle günümüzde gençlerin vaktini alacak o kadar çok şey var ki. Odaklanıp ders başarısı elde etmek çok kıymetli. Tabii bu aslında ilk imtihanınız. Büyük bir başarı gösterdiniz. Bundan sonra da önünüze yeni imtihanlar çıkacak ama hem lise hayatınız, seçeceğiniz okullar hem de burada gösterdiğiniz performans bundan sonrası için hepinize ışık tutuyor. Hepinizin ülkemizde çok iyi yerlere geleceğinize inanıyoruz.

KONYANIN BAŞARI GRAFİĞİ İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE YÜKSELİYOR

Konyada başarı ortalamasının artıyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Altay, 2002de yüzde 2 iken bugün yüzde 6ya gelmiş, bir önceki yüzde 4. İstikrarlı bir şekilde başarı grafiğimiz yükseliyor. İnşallah daha nice başarıları Sayın Valimizin riyasetinde, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve bizler gerçekleştireceğiz. Konyanın her alanda öne çıkması için gayret sarf ediyoruz. Bunların en başında da eğitim-öğretim geliyor, nitelikli insan kaynağı geliyor. İnşallah eğitim-öğretim hayatınızı tamamladıktan sonra da şehrimize, ülkemize, ailelerinize hayırlı evlatlar olursunuz. Allah yolunuzu açık etsin. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız. Sizlere desteğimiz her zaman sürecek değerlendirmesini yaptı.

VALİ ÖZKAN ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

Konya Valisi Vahdettin Özkan ise, öğrencilerin bütün soruları doğru cevaplandırarak tam puan almasının önemli bir başarı olduğuna dikkati çekerek, Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Annelerini, babalarını, ailenin bütün fertlerini, öğretmenlerimizi, okul müdürlerimizi tebrik ediyoruz. Bu başarının sürekliliği önemli. Tabi ki gençler çok daha fazla bütün dünyayı okuyabiliyor. Bütün dünyanın iyileriyle, bilgeleriyle, bilim arenalarıyla çok daha hızlı bir şekilde bütün iyi şeyleri kapabiliyorsunuz. Bunlar bizim geleceğimizi de güvenceye alan hususlar. Memleketin geleceği için dünyadaki bütün zenginlikleri toplayıp başta kendi bireysel gelişimimiz, ailemiz, şehrimiz ve milletimize, devletimize sunmuş olacağız. Sizler böyle ulvi bir vazifenin öncüleri olacaksınız ifadelerini kullandı.

Başkan Altay: “Konya Büyükşehir Olarak Her Zaman Yanınızdayız”
Başkan Altay: “Konya Büyükşehir Olarak Her Zaman Yanınızdayız”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 27722

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI