Kapat !
Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi

Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi

Bakan Kurum, Ereğlilerin sorunlarını dinledi. Çözeceğini söyledi

Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi
2022-10-01 23:59:18

İstanbulda düzenlenen Konya Günlerinde Ereğliye gelme sözü veren Bakan Kurum sözünü yerine getirdi.

Ereğliye gelen Bakan Kuruma Ereğlililer yoğun ilgi gösterdi. Konya Büyükşehir Belediye başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti İl Başkanı Hacı Angının da bulunduğu heyeti Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun çiçeklerle karşıladı. AK Parti binasında yapılan sohbetin ardından Halk ile buluşan Bakan Kurum, halkın sorunlarını dinledi.

Dinlediği sorunları not alan Kurum, Şehir Stadyumunun taşınacağını, Yeni Sanayi Sitesini TOKİnin yapacağını, Sebze ve Meyve Halinin yetersiz olmasından dolayı yenisinin yapılacağını, otopark ve bozuk yolların tamir edileceği gibi sorunların giderileceğinin müjdesini verdi.

BAKAN KURUM EREĞLİ BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu yaptığı açıklamada, "Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız, hemşerimiz Sayın Murat Kurumu Ereğlimizde ağırlamanın, esnaflarımızla ve hemşerilerimizle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık.

Varlığıyla iftihar ettiğimiz kıymetli hemşerimiz, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kuruma Belediyemizi ziyaretiyle onurlandırmasından dolayı teşekkür ederim. Sayın Bakanımızla Ereğlimizde yapılmasını planladığımız projelerimiz hakkında da istişarelerde bulunma fırsatı bulduk, projelerimize ve hizmetlerimize gösterdiği ilgi, olumlu yaklaşımı ve desteklerinden dolayı bilhassa teşekkür ediyor, gerçekleştirdikleri üstün hizmetleri noktasında başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı

Çevre Şehircilik İklim değişikliği Bakanı Murat Kurum Ereğli için önemli açıklamalar da bulundu. Bakan Kurum: "Bugün Ereğlimizdeydik, Ereğli bizim gözbebeğimiz. Ereğlimiz için, Ereğlimizin geleceği için, burada yaşayan vatandaşlarımız için çok önemli projeleri hem yerinde görmek hem de geleceğe dönük kararları almak üzere buraya geldik. Başlangıçta İlçe Başkanlığımızı, ardından Ereğli Belediyemizi, Büyükşehir Belediyemizi, esnaflarımızı ziyaret ettik, sivil toplum örgütlerimiz ve muhtarlarımızla bir araya geldik. Sorunları ve problemleri gidermek üzere istişarelerimizi yaptık, kararlarımızı aldık. İnşallah Ereğlinin geleceği adına çok önemli projeleri hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Ereğlimize daha önce yapılan sosyal konutlar ve yeni yapacağımız 350 sosyal konutla birlikte de buradaki sosyal konut ihtiyacını da giderecek adımları atmış olacağız. Ereğlimizde şu ana kadar 540 Milyon Liralık yatırımı Belediyelerimizle birlikte gerçekleştirdik, şu anda da içinde yol düzenlemesi, çevre düzenlemesi, atık su arıtma tesisi gibi birçok projenin yer aldığı 110 Milyon Liralık yatırımımız da devam ediyor. 170 Bin metrekarelik Millet Bahçemiz de artık bitme aşamasına geldi. Ereğli Belediye Başkanımız ve muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda çalışmalarımızı başlattık, daha önce çevre temizlik araçları ve çevre düzenleme olsun bu projelere ilişkin yaklaşık 10 Milyon Lira hibe desteği sağlamıştık. Ereğli Belediyesinde yaptığımız istişareler çerçevesinde Ereğlinin girişindeki stadyumu Toros Mahallemize kaldırıyoruz. Bir konumuz da kentsel dönüşümdü, Sarıtopallı Mahallemizde esnafımıza hizmet edecek 250 tane ticari ünitemizi Bakanlığımızın Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü eliyle yapacağız. Yine Sarıtopallı Mahallemizde Meyve-Sebze Hali yapımı için yer tahsisi yapıyoruz. Selçuklu Mahallemizde 90 Dükkanlar mevki olarak da bildiğimiz alanda vatandaşlarımızla da görüşerek şehrimizin ihtiyaçlarını giderecek otopark haline getiriyoruz, inşallah 2023 yılı içerisinde gerçekleştireceğiz. İLBANK çevre düzenlemesi, asfalt ve yol işleri için muhtarlarımızla görüştük, onlardan gelen talepler doğrultusunda gerek Büyükşehir Belediyemizin yaptığı yol çalışmaları gerekse İlçe Belediyemiz Hüseyin Başkanımızın yaptığı çalışmalara biz de destek oluyoruz. Ve bugüne kadar 20 Milyon Lira destek sağlamıştık, ona ilaveten 44 Milyon Liralık kredi ile yol ve asfalt düzenlemesini Ereğli Belediyemiz köylerimizin öncelikli ihtiyaçları doğrultusunda yapıyor olacak. Önümüzdeki yılın hemen başında 25 Milyon Liralık yol çalışmasını da öncelikli alanlardan başlamak suretiyle Belediyemizle birlikte yapacağız. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hemen 1000 tane konteyneri Ereğli Belediyemize yollayacağız, tüm mahallelerimize dağıtılacak. Ereğli Belediye Başkamız Sayın Hüseyin Oprukçunun her zaman yanındayız ve yanında olmaya beraber istişare içinde çalışmaya devam edeceğiz" dedi

Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi
Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi
Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi
Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi
Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi
Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi
Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi
Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi
Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi
Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi
Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi
Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 97396

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!