Asel Uçak: Semboller de konuşuyor

Asel Uçak: Semboller de konuşuyor

.

Asel Uçak: Semboller de konuşuyor
2021-04-10 09:42:18
İzlenme : 543

Yüksel Türk, senin için yüksekliğin sınırı yoktur. İşte parola budur.
(Mustafa Kemal Atatürk)


Günümüzde dünyadaki fesadın ve sıkıntıların kaynağı olan Yuvarlak Masa Ekibi, kendilerine has bazı simgelerle sembolik bir dil geliştirmişlerdir. Böylece Yuvarlak Masa Ekibinin destekçileri de bu sembollerle bunlara desteklerini ortaya koymaktadırlar. Bu semboller gizli bir iletişim dili halini de almış durumdadır. Sadece destek amaçlı değil iletişim olarak da kullanılmaktadır. Böylece iletilmesi gereken gizli mesajlar bu yolla muhatabına gitmektedir. Peki, bu semboller nelerdir diye baktığımızda en göze çarpanlardan biri Fildir.


Fil cesaretin, büyüklüğün, hükümdarlığın, saygınlığın, ihtişamın, kuvvetin, gücün ve saygınlığın sembolü olmuştur. Buna bağlı olarak, enerjinin, zekânın, simgesi olarak görülmüştür. Ayrıca filin kulağının büyüklüğü de her yerde sizi dinliyoruz anlamındadır. Filin dişleri ise saldırganlığı ve ihtişamı göstermektedir. Yuvarlak Masa Ekibi tüm bu özellikleri kendinde toplandığını iddia ederek bu sembolü kullanmaktadır. Böylece dünyaya hâkim olduklarını ve dünyanın kontrolünü ellerinde tuttuklarını güya dünyaya söylemektedirler. Ayrıca Yuvarlak Masa Ekibine destek veren bir kısım kurum, kuruluş ve kişilerde bu sembolü kullanarak Yuvarlak Masa Ekibinin yanında olduğunu ve onlara destek verildiklerini bu sembolle vurgulamaktadır. Ve yine farklı şekillerde filin tamamını ya da belli bir organın kullanarak birbirlerine şifreli mesajlar göndermektedirler. Mesela dinlenilmesi gereken birileri varsa filin kulağını kullanmaları gibi. Ya da suikast yapılacak biri varsa fildişlerini kullanmak gibi. Görüldüğü Üzere Yuvarlak Masa Ekibinin Sembolik Dilinde Fil Önemli Bir Yer Tutmaktadır. Adeta Yuvarlak Masa Ekibinin Putu Mesabesindedir. Yine İngiltere'nin Sömürgelerinde de Kullanılan Paralarda Fil Sembolü Dikkat Çekmektedir.


Yuvarlak Masa ekibinin kullandığı sembolik öğelerden biri de Baal'dir. Özellikle boğa ve boynuz ekseninde bu simge kullanılır. Bunun en bariz örneği de Kâbe yakınlarında bulunan ZemZem Towers isimli saat kulesidir. Bu kulenin en tepesinde bulanan güya hilal şekli aslında Baal'in boynuzlarıdır. Çünkü hilal hiçbir şekilde boynuz formunda iki ucu yukarı olmaz. Hilal sembolü sağa veya sola bakar şekildedir. İşte bundan dolayı buraya yerleştirilmiştir. Hatta dikkat edilirse Allah yazısının dahi üstünde yer alır. Ayrıca bu bina 72 katlıdır. Bilindiği gibi yuvarlak Masa Ekibinin beyin takımı da 9 kişidir. Buradan şöyle bir bilgiye ulaşabiliriz. 72 kat. 7+2=9. Görüldüğü gibi 9 rakamına bir atıf vardır. Bununla da şu mesajı veriyorlar: Haşa Biz Allah'tan daha üstünüz. Peki, Baal nedir?


Her şeyi en güzel yaratan Allah'ı bırakıp da Ba'le mi yalvaracaksınız?
(Saffat Suresi 125. Ayet)


Ayette de görüldüğü üzere, Baal bir ilahtır. Hatta yaratma atfedilen bir ilahtır.
Eski Orta Doğu bölgesinin ve Karacalıların baş tanrısıdır. Antik İsrail'de Molek adını alır ve uğruna insan (özellikle küçük çocuklar) kurban edilir. Marduk adının Babil'in kurucusu olarak gösterilen Nimrod'dan geldiği düşünülür. Marduk ve Nimrod(Nemrut) sözcüklerinin içeriğinde isyan etme anlamları bulunur.


Sâmirî onlara, böğüren bir buzağı(boğa) heykeli yaptı.(TaHa Suresi 88. Ayet)
Bununla birlikte Baal boğa ile de özdeşleştirilir. Yine boğa sembolünde Samiri'nin boğasına atıf vardır. Samiri ise Hazreti Musa döneminde, Musa kavminin içinde yer alan bir ajandır aslında. Hazreti Musa'nın kavmini saptırmak için çaba göstermiştir. Son olarak ta bu boğa heykelini yaparak insanların gözünü boyamıştır. Bu boğa heykelini ise altından yapmıştır. Görüldüğü gibi altın ve maddiyat yani ekonomik güce vurgu vardır. Ayrıca dünyadaki birçok borsanın simgesi yine boğadır. Burada verilen mesaj ise: Dünya ekonomisi bizim elimizdedir. Boğa aynı zamanda gücün temsilidir. Yuvarlak masa ekibi de gücün kendi ellerinde olduğunu iddia etmektedir.

Yeni ideolojiler geliştirmek ve bu ideolojileri kullanarak insanlar, toplumlar, hatta ülkeler üzerinde hegemonya kurmak, Yuvarlak Masa Ekibinin yenidünya düzenindeki mücadele metodudur. Unutulmamalıdır; Yuvarlak Masa Ekibinin kullanacağı sapkın ideolojiler, hemen her zaman benzer içerik taşıyacaktır. Dolayısıyla, onları teşhis etmek kolaydır. Yuvarlak Masa Ekibinin, her zaman toplumların zayıf noktalarına vurmak isteyeceği, özellikle onları güçlü kılan milli ve manevi değerleri hedefleyen stratejiler izleyeceği akılda tutulmalıdır. Eğer toplumları isyana, saldırganlığa, sapkınlığa ve başkaldırmaya itecek bir unsur devredeyse orada Yuvarlak Masa Ekibinin oyunu vardır.
Kötülük hiçbir zaman kendi kendine gelişmez. Yuvarlak Masa Ekibi, mutlaka kötülüklerin gelişmesi ve yaygınlaşmasında görev başındadır. Eğer bir yerde kötülük hâkimiyeti varsa, eğer orada eğer bir ortam savaş ve çatışmaya hazırlanıyorsa, eğer sosyal dünyada nefret üslubu hâkim olmuşsa, sapık ve sapkın felsefeler toplumları yozlaştırıyorsa,o zaman Yuvarlak Masa Ekibi, bildiği tüm oyunları oynuyor demektir. Buna tedbir almak mümkündür. Bunun için önce, saldırganlığın, özellikle sosyal medya yoluyla yaygınlaştırılan nefret üslubunun, yozlaştırma ve sapkınlıklara yönelik meşrulaştırma politikasının hain bir plan olduğuna inanmak gerekmektedir. Nefret, düşmanlık ve diğer tüm negatif duyguların tümü, insan ruhunun ve vicdanının reddettiği kavramlardır. Unutulmamalıdır ki, ahlaken ve vicdanen doğru olmadığı açık olan her eylem, Yuvarlak Masa Ekibinin bir oyunudur.


Birlik olmak, Yuvarlak Masa Ekibi oyunlarına karşı kuvvetli bir direnç sağlar.
Örneğin, Darvinizm'le, komünizmle, homoseksüellikle, sevgisizlikle mücadele konusunda ilmi olarak birlik olmuş bir toplum, Yuvarlak Masa Ekibine köklü bir darbe indirecektir.


İşte yüce Türk Devleti ve Necip Türk Milleti bunun öncülüğünü yapmaktadır ve yapmaya devam edecektir. Böylece tüm dünya basiret ve feraset sahibi olan Yüce Türk Devleti ve Necip Türk Milletinin vesilesi ile Yuvarlak Masa Ekibi(Dokuzlar) ve onun getirdiği felaketlerin ortadan kaldırılmasına önderlik ederek tüm dünyanın huzura, mutluluğa ve refaha kavuşmasını sağlayacaktır İnşaAllah.
Yeryüzüne iyi kullarım vâris olacaktır diye yazmıştık.(Enbiya Suresi 105. Ayet)
Asel UÇAK
Araştırmacı-Yazar

Asel Uçak: Semboller de konuşuyor

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 64212

Kullanıcı Adı

 • Eda kesikli
  11 Nisan 2021 Pazar

  Olayı güzel okumuşsun

 • Şevket ersan
  11 Nisan 2021 Pazar

  Bir öğretmen olarak zevkle okudum. devamı gelir inşallah

 • Ali karataş
  11 Nisan 2021 Pazar

  Allahım razı olsun yazandanda yayınlayandanda müthiş güzel olmuş.bütün dünyanın içine düştüğü durumu özetlemişsiniz.güzel allahım dirliğimizi ve birliğimizi korusun şeytanın ve ekibinin şerrindende yine allaha sığınırız.yüreğine sağlık

 • Engin cömert
  10 Nisan 2021 Cumartesi

  3 fil örneği güzeldi

 • Mehman abbasob
  10 Nisan 2021 Cumartesi

  Maşaallah çok etkileyicidir allah daha da başarılar nasib etsin azerbaycandan selamlar

 • Eymen
  10 Nisan 2021 Cumartesi

  Yine çok güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık. ve yazınızın devamını diliyorum inşaallah

 • Emine
  10 Nisan 2021 Cumartesi

 • Cumali doğru
  10 Nisan 2021 Cumartesi

  Güzel bir yazı beğendim

 • Gökmen
  10 Nisan 2021 Cumartesi

  Yine çok güzel bir yazı olmuş. emekleriniz için teşekkür ederiz.

 • Dede çavdar
  10 Nisan 2021 Cumartesi

  Evden çıkamadığımız bir günde güzel dakikaları verdiğim bir yazı çok güzel


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ’DE SEMT PAZARI PANDEMİ KURALLARINA GÖRE AÇILDI
EREĞLİ’DE SEMT PAZARI PANDEMİ KURALLARINA GÖRE AÇILDI
Ereğli’de müstakil ev yangında kullanılamaz hale geldi
Ereğli’de müstakil ev yangında kullanılamaz hale geldi