AMİL ACAR: ÜLKE ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR

AMİL ACAR: ÜLKE ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR

İYİ Parti Ereğli ilçe başkanı Amil Acar, Coronayı birlikte aşacağız dedi

AMİL ACAR: ÜLKE ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR
2020-04-17 08:47:29
İzlenme : 3024

İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Amil Acar yaptığı açıklamada; corona virüsü tedbirleri çerçevesinde, esnafların kepenk kapattığını ve günübirlik çalışan insanların işsiz kaldığını belirtti.
Zor bir süreçten geçiyoruz
Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Acar, Her geçen gün vak'a sayıları ve ölen insan sayısı artıyor. Yaşanan bu durum bizleri son derece endişelendirmektedir. Sağlık ekiplerinin almış olduğu kararlara uyulması gerektiği konusunda, bizlerde arkadaşlarımıza telkinde bulunuyoruz. İlçe teşkilat üyelerimize mesaj yoluyla ulaşıyoruz. 65 yaş üstü üyelerimizi arıyoruz ve ihtiyaçlarının olup-olmadığını soruyoruz. Her arkadaşımız kendi tanıdığı ve bildiği insanlarla irtibatını kesmemeleri noktasında görüşmelerimiz var. İhtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışılıyor ve süreci bu şekilde devam ettirmeye çalışıyoruz. dedi.
Ekonomik kriz, corona virüsüyle arttı
Türkiye'de bir ekonomik krizin olduğunu ve corona virüsü vak'asıyla birlikte krizin daha fazla arttığını ifade eden Amil Acar, şunları söyledi: Devletten sosyal yardım alanların dışında, çok farklı bir kesimle karşı karşıyayız. Yardım noktasında bugüne kadar bizleri hiç aramayan insanlarla karşılaşıyoruz. Bunlar günübirlik çalışıp, para kazanan insanlarımızdır. Bu insanlarımız nereden yardım isteyeceklerini de bilmiyorlar. Yaşanan durumu yetkililerle paylaştık. Günübirlik çalışan insanlarımız yaklaşık olarak, 5 haftadır çalışmıyorlar. Bunlar çalışmazsa evlerinde ekmekleri olmaz. Bu insanlarımıza bir şekilde ulaşmamız gerekiyor. Sayı her geçen gün artıyor. Ramazan Ayı'na giriliyor ve yetkililerin bu konuda çalışma yapacaklarına inanıyorum. Sosyal yardım isteyen insanlar, nereden ne yardım alacağını biliyor ama günübirlik çalışan insanlar bugüne kadar yardım istememişlerdir. Böyle bir durumla karşı karşıyayız. Bizlerde elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyor ama nereye kadar!
Avrupa ülkeleri, esnaflarına çok ciddi ve kalıcı yardımlar yapıyor
Acar sözlerini şöyle sürdürdü: Corona virüsü tedbirleri çerçevesinde, küçük esnaflarımız geçici süre kepenk kapattı. Buralar esnaflarımızın ekmek tekneleridir. Avrupa ülkelerine bakıldığında çok ciddi ve kalıcı yardımların yapıldığını görmekteyiz. Ülkemizde de, bunların olması gerektiğine inanıyoruz. Bizim söylediklerimiz gündeme hiç getirilmiyor. Bizim bu konuda gündeme getirdiğimiz, önerge de, Çin'de meydana gelen vak'ayla ilgili gerekli önlemlerin alınması gerektiği ifade edildi. Bu öneri, AKP ve MHP'nin oylarıyla ret edildi. Eğer gündeme alınsaydı, bugün ciddi bir yol kat etmiş olacaktık. Birlik ve beraberlik içerisinde işlerin yapılması gerektiği ifade ediliyor ama birlik ve beraberlik mesajı verilmiyor. Millet İttifakı'nın bağış hesaplarına el konuluyor, aşevlerinin faaliyetleri durduruluyor. Devletin en tepesinde bulunan kişinin, birlik ve beraberlik mesajı vermesi için önce bu insanları kucaklaması lazım. Kendi belediye başkanlarıyla görüntülü görüşürken, diğer belediye başkanlarını yok sayıyorlar. Süreç, siyaset yapma zamanı değil, el ele verme zamanıdır.
Bahri Can

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 45835

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Tamer Gümüş ‘O anı’ görüntüledi
Tamer Gümüş ‘O anı’ görüntüledi
Ordu’da Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi yarışması
Ordu’da Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi yarışması