Acar: Ekonominin kötü gittiğini sağır sultan bile biliyor

Acar: Ekonominin kötü gittiğini sağır sultan bile biliyor

.

Acar: Ekonominin kötü gittiğini sağır sultan bile biliyor
2020-10-10 21:44:29
İzlenme : 12626

Acar Ekonominin iyi gitmediğini sağır sultan bile biliyor

İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Amil Acar yaptığı açıklamada; TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranları ve ekonomi de yaşanan sıkıntılar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Açıklanan enflasyon oranı gerçeği yansıtmıyor

TÜİK tarafından enflasyon oranının yüzde 11,75 olarak açıklandığını hatırlatarak, sözlerine başlayanAcar,Enflasyon rakamları ve ekonomik veriler anlamında, toz pembe bir tablo çiziliyor. TÜİK ve vatandaşın enflasyon oranlarına bakıldığında birbirini tutmuyor. Vatandaş her geçen gün alım gücünün düştüğünü ve geçinemediğini anlatıyor. Vatandaşın tüketim maddelerine yüzde 35 oranında zam yapılıyor. Ama enflasyon yüzde 11,75 olarak açıklanıyor. O zaman zam oranları da, enflasyon oranını geçmesin. Dolayısıyla, açıklanan enflasyon oranı gerçeği yansıtmamaktadır.dedi.

Üreticinin durumu her geçen gün kötüye gidiyor

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçinin durumuyla ilgili de konuşanAmil Acar, şunları söyledi:Üretici, açıklanan fiyatlardan memnun değil. Hayvan yetiştiricileri ve süt üreticilerinin durumu her geçen gün kötüye gidiyor. Süt fiyatları uzun süredir sabit şekilde duruyor ama yem fiyatları iki katına çıkmış durumda. Girdi maliyetlerinde yaşanan artış ortadayken, TÜİK çıkıp enflasyon oranını yüzde 11,75 olarak açıklarsa, ne kadar inandırıcı olur? Artık, vatandaşta açıklanan rakamlara inanmıyor.

Ekonominin iyi gitmediğini sağır sultan bile biliyor

Türkiyede yaşanan işsizlik sorununun ciddi boyutlara ulaştığına da, kayıt düşenAcar sözlerini şöyle sürdürdü:Pandemiden önce işsizlik oranı yüzde 14 seviyelerinde iken; bu oran gençler arasında yüzde 30lar seviyesine ulaşmış durumda. Ekonominin iyi gitmediğini sağır sultan bile biliyor ama iktidar sahipleri hep pembe tablo çizmeye devam ediyor. Vatandaş bunların hesabını onlara sandıkta soracaktır. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme biran önce geçilmesi gerekiyor.

Türk Lirası değer kaybediyor

Amil Acarsözlerini şöyle tamamladı:Bizim Türk Lirası sürekli değer kaybediyor. Yurt dışından gelip bunu fırsata dönüştüren kişilerin ekonomik anlamda katkısı oluyor. Ama inşallah gelip giderken hastalık getirmezler. Bu yönde de endişelerimiz var.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 16728

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR